Bakan Nebati'den kritik enflasyon açıklaması! Ek bütçe mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ek bütçe teklifiyle ilgili  "Hazırladığımız Ek Bütçe ile genel bütçe gelirlerinde net 1 trilyon 81 milyar lira ilave gelir öngörüyoruz. Bu ilave gelirin 927,7 milyar lirası vergi gelirlerinden, 152,9 milyar lirası vergi dışı gelirlerden oluşmaktadır" dedi.

Ekonomi 28.06.2022, 19:37 28.06.2022, 19:43
Abone ol
Bakan Nebati'den kritik enflasyon açıklaması! Ek bütçe mesajı

"Ek Bütçe Kanun Teklifimizi, gelir tahminlerimizle uyumlu ve kamu maliyesinde dengeyi koruyan bir anlayışla hazırladık. Bütçe gelirlerimiz, ekonomik aktivitedeki genele yayılmış canlı görünüme bağlı olarak çok güçlü bir performans göstermektedir" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ek bütçe teklifiyle ilgili konuştu.  Nebati, "İlk 5 ayda gelir gerçekleşmelerimiz bütçe hedefimizin yüzde 73’ünü aştı" diyerek,  "Hazırladığımız Ek Bütçe ile genel bütçe gelirlerinde net 1 trilyon 81 milyar lira ilave gelir öngörüyoruz. Bu ilave gelirin 927,7 milyar lirası vergi gelirlerinden, 152,9 milyar lirası vergi dışı gelirlerden oluşmaktadır" ifadesini kullandı. 

EKONOMİMİZ GÜÇLENEREK DEVAM EDİYOR

Ek vergiler gelmeyeceğini de açıklayan Nebati, enflasyonla mücadele konusunda, "Ekonomimiz güçlenerek devam ediyor. Çarşıya, pazara ek vergi getirmeyeceğiz.  Enflasyonun olumsuz etkilerinin farkındayız. Enflasyonla mücadele konusunda gerekli tecrübe ve donanıma sahibiz, mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz ve enflasyonu kısa süre içerisinde düşürmeyi yine biz başaracağız. Bu süreçte vatandaşlarımızın fiyat artışlarından daha az etkilenmesi için azami çabayı gösteriyoruz." dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!