banner2

Bakan Nebati'den kayıt dışı ekonomiyle mücadele açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kayıt dışı ekonomiyle mücadele ve vergi kaçakçılığını önlemek için Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ekonomi 09.12.2022, 09:41 09.12.2022, 10:19
Abone ol
Bakan Nebati'den kayıt dışı ekonomiyle mücadele açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda kayıt dışı ekonomiyle mücadele ve vergi kaçakçılığını önlemek için Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdiklerini açıkladı. 

Cumhuriyet tarihinin en yüksek denetimini gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Nebati, şu ifadeleri kullandı;

1 MİLYON MÜKELLEF NEZDİNDE DENETİM HEDEFİNE ULAŞILDI

Kayıt dışı ekonomiyle mücadele, vergi kaçakçılığını önlemek ve ekonomik büyümeyi desteklemek için yoğunlaştırdığımız vergi incelemesi ve denetimlerle Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdik. Geçen yıl tamamlamış olduğumuz vergi inceleme ve denetim sayısının 3 katını da aşarak göreve geldiğimizde belirlediğimiz 1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık.

''VATANDAŞIMIZIN HAKKIN I KORUMAYI AMAÇ EDİNDİK''

Yaptığımız vergi incelemeleri ve denetimlerde ceza kesmeyi değil rehberlik ederek vergiye gönüllü uyumu artırmayı, vergi kayıp ve kaçağını engelleyerek daha adil bir vergi sistemi inşa etmeyi ve mükellef haklarını da gözeterek her bir vatandaşımızın hakkını korumayı amaç edindik. Yürütülen vergi incelemeleri ve denetimlerde bir milyon hedefine bizi ulaştıran Vergi Denetim Kurulu Başkanlığımız Vergi Müfettişleri ile Gelir İdaresi Başkanlığımız bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarıma özverili ve yoğun çalışmaları için teşekkür ediyorum.

''ÇALIŞMALARIMIZI KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ''

Kayıt dışı ekonomi, piyasa bozucu faaliyetler ve vergi kaçakçılığıyla mücadele için vergi incelemeleri ve denetimlerle her zaman olduğu gibi bundan sonra da sahada olmaya devam edecek, çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!