banner2

Bakan Nebati'den Karadeniz gazı açıklaması! '2023'te vanayı açıyoruz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak için çok kararlı olduklarını belirterek, '2023'te Karadeniz'de keşfettiğimiz doğal gazımızın vanasını açıyor, nükleer santralimizi devreye alıyoruz' sözlerine yer verdi.

Ekonomi 24.11.2022, 15:25 24.11.2022, 16:46
Abone ol
Bakan Nebati'den Karadeniz gazı açıklaması! '2023'te vanayı açıyoruz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 8. Dünya Helal Zirvesi ve 9. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı'na katıldı. 

HERKES TÜRKİYE'NİN POTANSİYELİNİN FARKINA VARDI 

Fuarda konuşan Bakan Nebati, dünyanın en büyük helal organizasyonuna katılmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirirken, bugün yurt içi ve yurt dışından gelen herkesin Türkiye'nin potansiyelinin farkında olduğunu belirtti. 

Diğer yandan Nebati konuşmasında, "Bunu yurt dışı gezilerde gerçekleştirdiğim görüşmelerde de çok net bir şekilde müşahede etme imkanı buluyor ve bu artan ilgiden büyük memnuniyet duyuyorum" sözlerine yer verdi. 

SİHA'LARIMIZI TÜM DÜNYA KONUŞUYOR 

Her alanda güçlenen Türkiye'nin yarına sağlam adımlarla ilerlediğini belirten Nebati, savunma sanayisinde yerlilik oranının yüzde 80'e çıktığın bu sayede Türkiye'nin İHA ve SİHA'ları bütün dünyanın konuştuğunu söyledi. 

TOGG YAKINDA YOLLARDA 

TOGG hakkında da değerlendirmede bulunan Nebati kısa süre sonra yollarda görüleceğini belirterek hafta başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile Artvin'de yerli sermayeyle inşa edilen ve dünyanın en yüksek 5. barajı olan Yusufeli Barajı'nı devreye aldıklarını söyledi. 

KARADENİZ GAZI 2023 YILINDA DEVREYE ALINACAK

Karadeniz gazı hakkında da konuşan Nebati, şu ifadelere yer verdi: 

Karadeniz'de keşfettiğimiz doğal gazımızın da vanasını önümüzdeki yıl inşallah açıyoruz. Keza nükleer santralimizi yine önümüzdeki yıl devreye alıyoruz. Böylece ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını giderek azaltmak konusunda da kararlıyız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!