banner2

Bakan Nebati'den faiz mesajı: Sonuçlar aldık politika değişmeyecek

Ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, seçimden sonra, kazanmaları durumunda faiz politikasının değişmeyeceğini belirtti. Bakan Nebati, "Sonuçları almaya başladık, bundan kesinlikle taviz verilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Ekonomi 03.02.2023, 09:24 03.02.2023, 09:52
Abone ol
Bakan Nebati'den faiz mesajı: Sonuçlar aldık politika değişmeyecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Bakan Nebati ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi. Bloomberg ajansı ile bir röportaj gerçekleştiren Bakan Nebati, faiz mesajı da verdi. 

''FAİZ POLİTİKASI DEĞİŞMEYECEK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde uygulanan ve meyvesini yavaş yavaş vermeye başlayan faiz politikasıyla ilgili konuşan Bakan Nebati, seçimden sonra, kazanmaları durumunda faiz politikasının değişmeyeceğini belirtirken şu ifadeleri kullandı; "Sonuçları almaya başladık, bundan kesinlikle taviz verilmeyecek" 

Bakan Nebati, yabancı yatırımcılarda "Seçim bitsin de Türkiye'ye gelelim" heyecanı olduğunu ifade etti.

''MAKAS DARALIYOR''

Politika faizi-enflasyon makasının yüksek olduğu eleştirilerine yanıt veren Bakan Nebati, "Tamam doğru çok yüksek ama şu anda makas daralıyor. Optimal noktayı yakaladığımızda merkez bankası gerekli adımları atacaktır." ifadelerini kullandı.

''DÜZELTMELERİ BİR OPERASYON GİBİ YAPIYORLAR''

Borsadaki son durumu da yorumlayan Bakan Nebati "Düzeltmeleri bir operasyon gibi yapıyorlar. Borsanın derinleşmesi için ideal ortam oluştu. Bu insanların dövize kayması için herşeyi yapıyorlar. SPK her zaman gerekli çalışmaları yapıyor. Ben yoğunlaşmış durumdayım." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!