banner2

Bakan Nebati'den çarpıcı Tahıl Koridoru açıklaması: Temel gıda maddelerine erişimi sağlanarak üretim sürdürülebilir kılınmıştır

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tahıl Koridoru'na ilişkin açıklamada bulundu. Nebati, ""Tahıl Koridoru anlaşması ile tarım ürünlerindeki arzın daralması, gıda fiyatlarının daha da yükselmesi önlenmiş, buğday başta olmak üzere birçok ülkenin temel gıda maddelerine erişimi sağlanarak üretim sürdürülebilir kılınmıştır" ifadesini kullandı. Öte yandan Bakan Nebati, Tahıl Koridoru anlaşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etkisine vurgu yaptı.

Ekonomi 09.09.2022, 21:50 09.09.2022, 22:27
Abone ol
Bakan Nebati'den çarpıcı Tahıl Koridoru açıklaması: Temel gıda maddelerine erişimi sağlanarak üretim sürdürülebilir kılınmıştır

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya üzerinden Tahıl Koridoru'na ilişkin yaptığı açıklamasında,  "Tahıl Koridoru anlaşması ile tarım ürünlerindeki arzın daralması, gıda fiyatlarının daha da yükselmesi önlenmiş, buğday başta olmak üzere birçok ülkenin temel gıda maddelerine erişimi sağlanarak üretim sürdürülebilir kılınmıştır" ifadesini kullandı. 

"KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Küresel gıda krizinin çözümüne yönelik imzalanan Tahıl Koridoru anlaşması ile tarım ürünlerindeki arzın daralması, gıda fiyatlarının daha da yükselmesi önlenmiş, buğday başta olmak üzere birçok ülkenin temel gıda maddelerine erişimi sağlanarak üretim sürdürülebilir kılınmıştır. Dünyaya nefes aldıran bu anlaşmanın müzakere aşamasında, Türkiye'nin üstlendiği stratejik rol ve diplomatik başarısı oldukça mühim olmakla birlikte küresel gıda fiyatlarında bir düşüş eğiliminin başlaması da hiç şüphesiz ki “Recep Tayyip Erdoğan Etkisi”dir" dedi. 

Bakan Nebati "Önümüzdeki dönemde de Türkiye, bölgesel ve küresel sorunlara ilişkin çözüm üretmek amacıyla yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğine ve müzakerelerine kararlılıkla devam edecektir" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!