Bakan Nebati, ABD'de şirketlerin üst düzey yöneticileriyle görüştü! "Neden Türkiye'ye yatırım yapmalısınız?"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD'de çeşitli sektörlerden şirketlerin üst düzey yöneticileriyle görüştü. Nebati Twitter hesabı üzerinden, "Kendilerine Türkiye’nin ekonomik görünümü hakkında bilgi vererek, neden ülkemize yatırım yapmaları gerektiğini bir kez daha vurguladık." ifadelerini kullandı.

Ekonomi 21.04.2022, 02:32 21.04.2022, 03:02
Abone ol
Bakan Nebati, ABD'de şirketlerin üst düzey yöneticileriyle görüştü! "Neden Türkiye'ye yatırım yapmalısınız?"

Türkiye uluslararası sermayenin yatırım üssü olma yolunda... Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD'nin ekonomi ve iş dünyasının önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Uluslararası Mutabakat için İş Konseyi'nin (BCIU) düzenlediği toplantıda sağlık hizmetleri, altyapı, bankacılık ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yöneticileriyle buluştu.

SAĞLIK, ALTYAPI, BANKACILIK VE FİNANS...

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların Bahar Toplantıları'na katılmak üzere ABD'de bulunan Nebati, Twitter hesabından, Washington'da süren temaslarına ilişkin bilgi verdi.

Nebati, "ABD'nin ekonomi ve iş dünyasının önde gelen STK'larından Uluslararası Mutabakat için İş Konseyi'nin (BCIU) düzenlediği toplantıda, sağlık hizmetleri, altyapı, bankacılık ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldik." ifadesini kullandı.

NEDEN TÜRKİYE'YE YATIRIM YAPMALARI GEREKTİĞİNİ AÇIKLADI

Toplantıda şirketlerin Türkiye'de mevcut ve planlanan yatırımları ile faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Nebati, Türkiye’nin ekonomik görünümü hakkında bilgi verdiklerini ve "neden Türkiye'ye yatırım yapmaları gerektiğini bir kez daha vurguladıklarını" aktardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!