banner2

Bakan Koca'dan sağlıkçılara son dakika müjdesi! 'Çok yakın' diyerek duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmelerin çok yakın olduğu müjdesini verdi.

Ekonomi 11.06.2022, 16:15
Abone ol
Bakan Koca'dan sağlıkçılara son dakika müjdesi! 'Çok yakın' diyerek duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden sağlık çalışanlarını ilgilendiren kritik açıklamalrda bulundu.

'SAĞLIKLA İLGİLİ İYİLEŞTİRMELERİ İÇEREN MECLİS KOMİSYONUNDAN GEÇTİ'

Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmelerle sonuçlanacak olan kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçtiğini açıklayan Bakan Koca, şu sözleri kullandı:

"Sağlıkla ilgili bazı kanunlarla 375 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti. Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmeler çok yakın. Kanun teklifini değerlendirip, yüce Meclisimizin iradesine sevk eden TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerine teşekkür ediyorum.

'SONUÇ HERKESİ SEVİNİDRECEK'

Özlük hakları, emeklilik konusunda sevindirici netlik olmadığını, herhangi bir artı değerin olmadığını düşünenler yanıldıklarını yakında anlayacaklar. Malpraktis davaları için çıkarılan yasa, yönetmeliklerle birlikte, umulmayan sonuçlar doğuracak. Her konuda sonuç, şu an görüneni aşacak. Devletimiz bu konuda üzerine düşeni yaptı, yapıyor ve yapacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!