banner2

Bakan Kacır müjdeyi verdi! TÜBİTAK bursları yükseltildi

Çiğli Havaalanı'ndaki TEKNOFEST İzmir'e katılan ve burada konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Uluslararası lider araştırmacılar programında proje yöneticisine yönelik aylık burs miktarımızı 46 bin 310 TL’den 90 bin TL’ye yükselttik" ifadelerini kullandı.

Ekonomi 29.09.2023, 11:28 29.09.2023, 11:52
Abone ol
Bakan Kacır müjdeyi verdi! TÜBİTAK bursları yükseltildi

Çiğli Havaalanı'ndaki TEKNOFEST İzmir'in üçüncü gününde büyük coşku yaşanırken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan burs müjdesi geldi.

''BURS TUTARINI GÜNCELLEME KARARI ALDIK''

TEKNOFEST'e katılım gerçekleştirdiği sırada TÜBİTAK bursları ile ilgili konuşan Bakan Kacır, şu ifadeleri kullandı;

''Bugün sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyduğum bir haber var. Uluslararası lider araştırmacılar ve uluslararası genç araştırmacılar burs programlarımız kapsamında vermekte olduğumuz aylık burs tutarını güncelleme kararı aldık.''

''90 BİN TL'YE YÜKSELTİLDİ''

Bakan Kacır, açıklamasının devamında ''Uluslararası lider araştırmacılar programında proje yöneticisine yönelik aylık burs miktarımızı 46 bin 310 TL’den 90 bin TL’ye, uluslararası genç araştırmacılar programında proje yürütücüsüne sunduğumuz burs miktarını da 36 bin 385 liradan 70 bin TL’ye güncellemiş olduk. TÜBİTAK için hayırlı olsun. Öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!