banner2

Bakan Göktaş duyurdu: Sosyal destek alan hanedeki öğrencilerin eğitim ihtiyaçları için 450 milyon TL aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, birçok farklı kalemde yaptığı sosyal destek ödemelerine devam ediyor. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelerdeki öğrencilerin temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için toplamda 450 milyon TL kaynak aktarıldığını bildirdi. 

Ekonomi 24.09.2023, 12:44 24.09.2023, 12:52
Abone ol
Bakan Göktaş duyurdu: Sosyal destek alan hanedeki öğrencilerin eğitim ihtiyaçları için 450 milyon TL aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal destek ödemelerinden yararlanalan hanelerdeki öğrencilerin eğitimi için 450 milyon TL bütçe ayrıldığını açıkladı.

973 VAKIFA 450 MİLYON TL KAYNAK

Bakan Göktaş, eğitim desteği başlığı altında birçok yardım yapıldığını belirtirken şöyle konuştu:

"Bu doğrultuda sosyal yardım faydalanıcısı hanelerdeki ilköğrenim ve ortaöğrenim düzeyinde örgün eğitime devam eden öğrencilerin giyim, ayakkabı, çanta, kırtasiye gibi eğitim ile ilgili temel ihtiyaçlarının karşılanması için 973 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına 450 milyon TL kaynak aktardık. Çocuk refahının artırılması ve çocukların eğitime erişimi öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde önemli rol oynayacak çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmaması bizim için hayati önemde. Bu desteğimizle önceliğimiz çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması olacak. Böylece eğitimde fırsat eşitliği ilkesini de desteklemiş olacağız" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!