banner2

Bakan Dönmez’den Şırnak’taki petrol keşfine ilişkin açıklama: ‘Karada yapılmış en büyük keşiflerden biri’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Şırnak'taki petrol arama çalışmaları karada yapılmış en büyük petrol keşiflerinden biri olabilir." dedi.

Ekonomi 06.12.2022, 21:21 06.12.2022, 21:30
Abone ol
Bakan Dönmez’den Şırnak’taki petrol keşfine ilişkin açıklama: ‘Karada yapılmış en büyük keşiflerden biri’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yaklaşık 1 yıldır Şırnak’ta sismik araştırmalara yoğunluk verdik. Sondajlarımızı yaptık. Gabar Dağı ve civarında 4 kuyuda üretim var. Gabar dağının bir başka bölgesi daha var. Netleştirmeden rakamları açıklamak istemiyoruz. Son dönemde karada yapılmış en büyük keşiflerden biri olabilir." dedi.

KARADA YAPILAN EN BÜYÜK KEŞİFLERDEN BİRİ OLABİLİR 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 24 TV'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. 

Bakan Dönmez, "Yaklaşık 1 yıldır Şırnak’ta sismik araştırmalara yoğunluk verdik. Sondajlarımızı yaptık. Gabar Dağı ve civarında 4 kuyuda üretim var. Gabar dağının bir başka bölgesi daha var. Netleştirmeden rakamları açıklamak istemiyoruz. Son dönemde karada yapılmış en büyük keşiflerden biri olabilir." dedi. 

“Elektirik ya da doğal gaz için zam söz konusu değil” diye Bakan Dönmez, "Şu anda bir zam öngörümüz yok. Hükümetimiz özellikle vatandaşımızın alım gücünü olumsuz etkileyebilecek bu tip maliyetleri zaten kaynağında destekliyor." ifadesini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!