banner2

Bakan Dönmez'den enerji fiyatlarıyla ilgili kritik açıklama : Yüzde 75'ini sübvanse ediyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, esnaf ziyaretinde enerji fiyatlarıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Dönmez, hükümetin bu konuda ciddi bir destek sağladığını söyleyerek, yüzde 75'inin sübvanse edildiğini aktardı.

Ekonomi 04.11.2022, 18:26 04.11.2022, 18:26
Abone ol
Bakan Dönmez'den enerji fiyatlarıyla ilgili kritik açıklama : Yüzde 75'ini sübvanse ediyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ardahan Valiliği'ne ziyarette bulundu. Sonrasında Ardahan Valisi ve beraberindeki heyetle esnaf ziyaretinde bulunan Bakan Dönmez önemli açıklamada bulundu.

'YÜZDE 75'İNİ SÜBVANSE EDİYORUZ'

Vatandaşların bölgedeki ağır kış şartlarından ötürü doğalgaz fiyatlarında indirim istemesi üzerine Bakan Dönmez, ''Enerjide hükümetin önemli bir katkı sağladığını belirten Dönmez, "Yüzde 75'ini sübvanse ediyoruz. Yani 100 liraya alıp 25 liraya satıyoruz" dedi.

VATANDAŞLA EĞLENCELİ DİYALOG

Bakan Dönmez'in burada vatandaşla yaptığı diyalog da güldğrdü. Dönmez, elindeki çiçeği göstererek, "Bunun maliyeti ne kadar?" diye sordu. Çiçekçinin "22-24 TL" cevabı üzerine Bakan Dönmez, "Bunu 5 liraya sat desem satabilir misin?" dedi. Esnafın "Satamam tabii ki" demesi üzerine heyette bulunanlar arasında gülüşmeler yaşandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!