banner2

Bakan Bilgin’den taşeron işçilere müjde: Taşeron işçiler için tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı canlı yayında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve taşeron işçi düzenlemesi ile ilgili soruları yanıtladı. Taşeron işçi çalışması hakkında da bilgi veren Bakan Bilgin sürecin Kasım ayı içerisinde sonuçlanacağını açıkladı.

Ekonomi 05.10.2022, 22:26 05.10.2022, 22:48
Abone ol
Bakan Bilgin’den taşeron işçilere müjde: Taşeron işçiler için tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı bir canlı yayında soruları yanıtladı.

İşte Bakan Bilgin'in taşeron işçilerle ilgili konuşmasının ilgili bölümü; 

Taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi haline gelmesi konusunda geçtiğimiz yıllarda hükümetimiz önemli bir reforma imza attı. Yaklaşık 1 milyon işçiye kadro verildi. O zamanlarda 90 bin işçi bu fırsattan istifade edemedi. Onların problemlerini kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız.

Mevsimlik işçiler konusunda, eğer kurumda ihtiyaç varsa işçilerin tekrar o kurumla çalışılmasının önünü açacağız. Geçici işçilerin de hukukunu koruyacak bir düzenleme yapacağız.

"KAMUDA SÖZLEŞME TÜRLERİNİ TEK TİPE İNDİRECEĞİZ"

Kamuda özel durumlar dışındaki tüm sözleşme türlerini tek tipe indireceğiz. Kamu görevlilerinin tüm haklarını onlara vereceğiz ve kadro tahsis edeceğiz. Bu çalışmayı tahmin ediyorum ki bu ay sonunda bitireceğiz.

Bu yüzyıl Türkiye'nin yüzyılı olacak. Şimdi bir çağ değişimi içerisindeyiz. Batı güç kaybediyor. Işık doğudan yükseliyor. Asya'nın gücü artıyor. Türkiye'nin yükselişi tarihsel bir yükseliştir. Batılıların da bunu engelleyecek zamanı kaçırdıklarına inanıyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!