banner2

Bakan Bilgin'den son dakika emekli maaşı açıklaması! 7 bin 500 TL maaş alanlara yeni zam olacak mı? Detaylarıyla anlattı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli maaşlarına yapılan zamdan sonra en çok merak edilen "7500 TL üzerinde emekli maaşı alanlara artış olacak mı?" sorusuna yanıt verdi. Bakan Bilgin, "Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok, bu bitmez biliyorsunuz. Bunun sonu yok" dedi.

Ekonomi 29.03.2023, 15:21 29.03.2023, 15:27
Abone ol
Bakan Bilgin'den son dakika emekli maaşı açıklaması! 7 bin 500 TL maaş alanlara yeni zam olacak mı? Detaylarıyla anlattı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ara zamla ilgili Meclis'te merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Bilgin,  "7500 TL üzerinde emekli maaşı alanlara artış olacak mı?" sorusuna yanıt verdi. Bakan Bilgin, "Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok, bu bitmez biliyorsunuz. Bunun sonu yok" ifadesini kullandı. 

"BUNUN SONU YOK"

Bakan Bilgin emekliye zam düzenlemesiyle ilgili ise şu açıklamalarda bulundu. 

"Türkiye tarihinde ilk defa en düşük emekli maaşını 7500 TL'ye çıkarıyoruz. Bu tarihimizde ilk defa yapılan ciddi bir düzenleme. Bundan 10 milyon emeklimiz istifade edecek, yeni bir şey yok."

"7500 TL üzerinde emekli maaşı alanlara artış olacak mı?" sorusuna ise Bakan Bilgin, "Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok, bu bitmez biliyorsunuz. Bunun sonu yok" yanıtını verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!