banner2

Bakan Bilgin, asgari ücrete rekor zam müjdesini açıkladı: O rakamın altında bir zam olmayacak! Asgari ücret kaç dolar olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında yapılacak asgari ücret zammıyla ilgili konuştu. Bilgin, "Tüm çalışmalarımız hazır. En yüksek seviyeye çıkaracağız" ifadelerini kullandı. Yapılan açıklama, asgari ücret zammı haberini bekleyen vatandaşları sevindirdi.

Ekonomi 27.05.2023, 14:42 27.05.2023, 15:48
Abone ol
Bakan Bilgin, asgari ücrete rekor zam müjdesini açıkladı: O rakamın altında bir zam olmayacak! Asgari ücret kaç dolar olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, CNN Türk'te katıldığı Akıl Çemberi programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, temmuz ayında planladıkları asgari ücret zammıyla ilgili konuştu. Yeni asgari ücret zammıyla ilgili çalışmalarının hazır olduğunu ifade etti.

500 DOLAR SEVİYESİNDE

Bilgin, asgari ücretten vergi alınmamasının 1,5 yıldır devam ettiğini ifade ederek, temmuz ayında reel alım gücünün korunması amacıyla düzenleme yapacaklarını söyledi. Ocak ayında gerçekleştirdikleri düzenlemeyle dolar bazında en yüksek seviyeye çıktıklarını vurgulayan Bakan Bilgin, temmuzda da aynı oranda bir artış yapacaklarını söyledi. Ancak asgari ücretin dolar cinsinden miktarını açıklamadan, yaklaşık olarak 500 dolar seviyesinde bir oran olacağını kaydetti. 

Bölgesel asgari ücret konusuna da değinen Bilgin, küresel bir çağda yaşandığımızı ve ulaşım gibi birçok şeyin kolaylaştığını belirtti. Bakan Bilgin, bölgesel asgari ücretin belirli bölgelerdeki emekçileri cezalandıracağını ve hızlı göçü teşvik edeceğini dile getirdiğini söyledi. Bu nedenle bölgesel asgari ücret düşüncesinin olmadığını ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!