banner2

Ayçiçek yağı 5 lt ne kadar? Bim'de 5 lt yağ ne kadar? Ayçiçek yağı neden zamlandı?

5 litre ayçiçek yağ fiyatı gündeme geldi. Rusya Ukrayna savaşı devam ederken halkın dilinden düşmeyen konular arasında ayçiçek yağı da var. İnternette 'Ayçiçek yağı 5 lt ne kadar? Bim'de 5 lt yağ ne kadar? Ayçiçek yağı neden zamlandı?' aramaları yapılmaya başladı. Peki ayçiçek yağı 5 lt ne kadar? Bim' de 5 lt yağ ne kadar? Ayçiçek yağı neden zamlandı?

Ekonomi 05.03.2022, 13:04 07.03.2022, 13:02
Abone ol
Ayçiçek yağı 5 lt ne kadar? Bim'de 5 lt yağ ne kadar? Ayçiçek yağı neden zamlandı?

Ayçiçek yağı özellikle 5 litre ayçiçek yağı gündemde yer alıyor. Vatandaşları önemli derecede ilgilendiren ayçiçek yağı fiyatı merak ediliyor. 'Rusya Ukrayna savaşı sonrasında bize de zam gelir mi?' sorusu kafalarda yer ediniyor. Peki ayçiçek yağı 5 lt ne kadar? Bim' de 5 lt yağ ne kadar? Ayçiçek yağı neden zamlandı?

BİM'DE 5 LT YAĞ NE KADAR?

BİM 5 Mart 2022 aktüel ürünler kataloğu halka sunuldu. BİM marketlerde Cumartesi gününde 5 lt ayçiçek yağında indirimler devam ediyor. Son olarak açıklanan fiyatlar ile beraber; BİM marketlerde 5 lt Sole Ayçiçek Yağı 109 TL, 2 lt Sole Ayçiçek Yağı 45.90 TL ve 1 lt Sole Ayçiçek Yağı da 23.90 TL olarak satılıyor.

AYÇİÇEK YAĞI NE KADAR ZAMLANDI?

Rusya ile Ukrayna savaşı ayçiçek fiyatlarını da olumsuz yönde etkiledi. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil yaptığı yazılı bildirimde, stoklarda market fiyatları da dahil olmak üzere 1,5 aylık yağ kalmış olduğu dikkatleri üzerine çekti.

Bursa Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı Çoşkun Dönmez, gıda enflasyonu 1 Ocak tarihinden bu yana yüzde 18 arttığı belirtildi. Şubat ayı içerisinde de en fazla artış, aylık yüzde 8,5'lik artışla birlikte bitkisel yağlarda oldu. Küresel talep artarken arz sorunlarının yaşanması bitkisel yağ fiyatlarındaki artışı kolaylaştırdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!