Avustralya 110 bin işçi alımı yapıyor! Avustralya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak?

Yurt dışında iş arayanlar Avustralya işçi alımı araması yapmaya başladı. Peki, Avustralya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Ekonomi 26.06.2022, 13:06 26.06.2022, 13:13
Abone ol
Avustralya 110 bin işçi alımı yapıyor! Avustralya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak?

Avustralya, Covid-19 salgınında sınırların kapatılması üzerine işçi ihtiyacının artması nedeniyle bu yıl 110 bin vasıflı işçi kabul etmeyi düşünüyor. Peki, Avustralya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

110 BİN VASIFLI İŞÇİ KABUL EDECEK

Söz konusu sıkıntılar nedeniyle ülke bu yıl 110 bin vasıflı işçi kabul etmeyi planlıyor. 2014'te 195 bin kişi geçici vasıflı işçi vizesine sahipken, şu anda ülkede bu sayı 96 bin.

AVUSTRALYA HANGİ MESLEK GRUPLARINI ALACAK?

Avustralya İstatistik Bürosu (ABS), 8 Haziran'da ülke genelinde yaklaşık 420 bin açık iş olduğunu belirtti. ABS'den Bjorn Jarvis, madencilik sektörü, finans ve sigorta hizmetleri sektörü de dahil olmak üzere tüm sektörlerde işgücü sıkıntısı çekildiğini söyledi.

AVUSTRALYA İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

  • Ticaret Sicil Gazetesi örneği
  • Taahhüt işleri için işin alındığı ülkedeki yetkili birimden* alınacak yazı veya İş Alındı Belgesi.
  • Taahhüt işleri dışındaki işler için işyerinde çalıştırılacak işçi sayısını belirten yetkili birimden* alınacak yazı veya Uygun Görüş Belgesi**.
  • Yurtdışında yapı, tesis, bakım, onarım işleri; sınaî ve teknolojik imalât, tesisat ve montaj işleri; işletme, yönetim, bakım ve idame işleri; proje, mühendislik, müşavirlik işleri yapacak olan firmalardan; Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan Yurt Dışı Müteahhitlik Belgesi veya Yurt Dışı Geçici Müteahhitlik Belgesi.
  • Firmaların yürürlükte bulunan sosyal güvenlik mevzuatı hükümleri gereğince işçilerin sosyal güvenliğini sağladığına ilişkin belge.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!