banner2

AVAX coin nedir? AVAX coin nasıl alınır?

24 saat içerisinde kripto para camiasına katılan AVAX coin, kripto para ile ilgilenenlerin merak konusu oldu. Peki AVAX coin nedir? AVAX coin kimin?

Ekonomi 21.08.2021, 17:52
Abone ol
AVAX coin nedir? AVAX coin nasıl alınır?

Kripto para camiasına son 24 saat içerisinde sağlam bir giriş yapan AVAX, bugün tam %38’lik bir artış gösterdi. Değerini yükselten AVAX, kripto para ile ilgilenenlerin dikkatini üzerine çekti. Peki AVAX coin nedir? AVAX coin nasıl alınır? AVAX coin nasıl bu kadar yükseldi?

AVAX KİMİN?

2018 yılında ilk kez piyasaya giriş yapan Avalanche AVAX, Prof. Dr. Emin Gün Sürer tarafından kuruldu. Piyasadaki yatırımcılardan 18 milyon dolarlık VC fonunu toplamayı başaran AVAX, bu vesile ile token kullanımına açıldı. Son 24 saatte yüzde 38’lik bir artış gösteren AVAX 30.65 dolardan işlem gördü. Avalanche özelleştirilebilir, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir olarak tasarlanan kripto para seçenekleri arasında yer alıyor. Avalanche'daki her şey bir alt ağdır ve her zincir bir alt ağın parçasıdır. Validatörler birincil ağın bir üyesi olmak zorundadır; diğer tüm alt ağlar, doğrulayıcıya bağlı olarak isteğe bağlıdır. Avalanche’nin kendi sitesinde yer alan açıklamalara göre, Avalanche üzerinden güçlü ve güvenilir uygulamalar, karmaşık kural setlerine sahip özel blokzincir ağları oluşturmak mümkün.

AVAX COIN NASIL ALINIR?

AVAX Coin alabilmek için, öncelikle Binance, Paribu, Huobi ve Bitfinex gibi uygulamalardan herhangi birine sahip olmanız gerekiyor.Avalanche Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için de öncelikle Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin. USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın. Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna AVAX yazın ve altta açılan AVAX /USDT çiftini seçin. Daha sonra ortada yer alan “AVAX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin. İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek AVAX Coin alma işlemini tamamlayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!