banner2

ATM'den para çekenler dikkat edin: Limitler artırıldı: Günlük 7500 lira çekilecek! Ücretli para çekme limiti ise bakın kaç lira oldu?

ATM'den para çekenler dikkat. Köklü bankalardan biri olan Yapı Kredi bugün tüm müşterilerine SMS ile müjdeyi duyurdu. Artık ATM'den günlük para çekme limiti yükseldi. İşte, Yapı Kredi bankasının yaptığı müjdenin detayları... 

Ekonomi 23.05.2023, 15:46 23.05.2023, 15:49
Abone ol
ATM'den para çekenler dikkat edin: Limitler artırıldı: Günlük 7500 lira çekilecek! Ücretli para çekme limiti ise bakın kaç lira oldu?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın yayımladığı yeni regülasyon ile birlikte ihtiyaç kredilerinde menkul kıymet zorunluluğu getirilmişti. Bu karar doğrultusunda, kredi kartı ile yapılan nakit çekim ve kuyum harcamalarının kredi türü baz alınarak yüzde 30 oranlarında menkul kıymet tesisine tabi olması kararlaştırıldı. Bankaların aldığı bu karar ile bankalardan nakit avans çekimi azaltılmıştı. Alınan bu karar sonrası bankaların zararda olabileceği düşüncesi geldi.

YAPI KREDİ TARAFINDAN YENİ GELİŞME

Artık bankalar, bireysel müşterileri için içlerinde belirlediği günlük para çekme limitlerini uygulamaya başladılar. Ancak yapılan bu limit bankaya göre değişkenlik göstermekle kalmıyor o bankada ne kadar paranız varsa ona göre şekilleniyor. Bankalar tarafından yapılan açıklamada ek olarak bu uygulamanın herhangi bir olası hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmek amacınında bulunduğu söylendi.

Yapı Kredi Bankası ise müşterilerine gönderdiği SMS ile günlük para çekme limitini yükselttiğini açıkladı. Müşteriler, ATM'lerden günlük 7.500 TL'ye kadar ücretsiz para çekebileceklerdir. Ayrıca, ücretli para çekme limiti de 10.000 TL'ye yükseltilmiştir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!