banner2

Asgari ücrette son dakika açıklaması! Bu sefer hepsinden farklı olacak

Asgari ücret ara zam beklentisi enflasyon yüzde 73,5 olarak açıklandıktan sonra tekrar gündeme geldi. Temmuz ayında yeni bir zam beklentisi çalışanlar için oluşurken, asgari ücrete ara zam gelecek mi? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? soruları araştırılmaya başlandı. Peki asgari ücrete zam gelecek mi? Detaylar haberimizde...

Ekonomi 10.06.2022, 11:08
Abone ol
Asgari ücrette son dakika açıklaması! Bu sefer hepsinden farklı olacak

2021 yılının aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıların ardından asgari ücrete Cumhuriyet tarihinin rekor zammını yapmıştı. 

Yapılan zammın ardından asgari ücret 4253 TL 40 kuruşa yükselmişti. Diğer yandan küresel ekonomik kriz asgari ücrete tekrar zam yapılmasını gündee getirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:  GELİR KAYBINI TELAFİ EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili yeni bir açıklama yapmıştı. Erdoğan, 6 Haziran'da yapılan Kabine toplantısı sonrasında, "Yılbaşında, tüm çalışanların durumlarını ekonomide gelinen noktaya uygun şekilde gözden geçirerek herkesin hakkını almasını temin edeceğiz. Binaların yalıtım çalışmalarında kullanılmak üzere, daire başına 50 bin liraya kadar, 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranıyla kredi imkanı getiriyoruz. Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız. Bir yandan fiyat artışlarını durduracak, diğer yandan her kesiminin gelir kaybını telafi edecek programımızı uygulamayı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

BAKAN NEBATİ TEDBİR ALACAĞIZ DEDİ 

Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise konuyla alakalı, "Vatandaşlarımızın gelirlerini artırıcı tüm tedbirleri hayata geçireceğiz" ifadelerine yer vermişti. 

AK PARTİ KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ

AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise, "Doğru, enflasyonist bir ortam var. Pandemiden sonraki süreçte böyle bir yere geldik. Önemli olan burada fiyat baskılaması kadar aynı zamanda da insanların alım gücünün artmasıdır. Eğer ki alabiliyorsanız o önemli. Alamıyorsanız, gücünüz yetmiyorsa, alım gücünüz yok olmuşsa işte tehlikeli olan bu. O yüzden de enflasyon karşısında sabit gelirliyi, dar gelirliyi ezdirmemek, hakkını savunabilmek, gelirlerini daha artırıcı bir takım tedbirler almak da hükümetin işi. Bu konuda da sırayla yavaş yavaş hepsi geliyor. Dün iki müjde vardı, önümüzdeki günlerde yine gelir. Sabır." sözlerini kaydetmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!