Yandex Metrica

Sitede Ara

Asgari ücretliye seyyanen zam müjdesi: O tarihte maaşlar sil baştan değişecek!

Asgari ücretliye seyyanen zam müjdesi: O tarihte maaşlar sil baştan değişecek!

8 Milyon asgari ücretli çalışana müjde çok yakın! Kulis bilgisi geldi: Temmuz ayında ara zam bekleyen çalışanlara seyyanen zam yolda.

Ekonomi

12.06.2024, 16:34

Her ne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamayla temmuz ayında ara zam beklentilerinin önüne geçse de, çalışanların ara zam beklentisi devam ediyor. Peki temmuzda asgari ücret fiyatlarına ara zam olacak mı?

8 milyon asgari ücretli gözünü temmuz ayına çevirdi. Fakat şu ana kadar asgari ücret fiyatlarına ilişkin olumlu bir haber hükümet kanadından gelmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Ocak 2024’te yapılan asgari ücret zammının tüm yılı kapsayacak şekilde yani tek seferlik belirlendiğini dile getirmişti.

Fakat asgari ücretli çalışanlar müjde SGK uzmanlarından gelmeye devam ediyor. Çalışanların hayallerini diri tutan uzmanlar yeni kulis bilgisini paylaştı. Asgari ücrete seyyanen zam yapılacağını iddia eden  SGK uzmanı İsa Karakaş, katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Temmuz ayında asgari ücret zammı beklemenin gereksiz olduğunu belirten Karakaş, asgari ücret için asıl zam tarihinin Eylül ayı olacağını söyledi.

Türkiye'den dev nükleer enerji adımı: ABD ile görüşmeler başladı! Hedef 20.000 MW üretim kapasitesi Türkiye'den dev nükleer enerji adımı: ABD ile görüşmeler başladı! Hedef... Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Enflasyonun düşmesiyle birlikte hükümetin adım adım atacağını ifade eden Karakaş, özellikle Enflasyonun yılın 3 çeyreğinde hissedilir derecede düşeceğini belirtti. SGK uzmanı, bu durumda da hükümetin zam için bir adımı atma şansı doğacağını söyledi. 

Asgari ücret zammı ile ilgili tahminlerini de açıklayan Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, 3000-4000 TL arasında bir seyyanen zam beklediğini bildirdi. Söz konusu zam ile birlikte yeni asgari ücretin 20.000-21.000 TL seviyelerine çıkacak.

 

Habere Tepki Ver

6

6

0

4

0

1

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading