banner2

Asgari ücretliye müjde: Yüzdelik zammın ne kadar olacağı belli oldu: Resmi açıklama bekleniyor 

Milyonlarca asgari ücretlinin beklediği Temmuz zammının açıklanmasına kısa bir süre kalmıştı. Yüzde 50'lik bir zam beklenen asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu.  

Ekonomi 26.05.2023, 11:36 26.05.2023, 13:08
Abone ol
Asgari ücretliye müjde: Yüzdelik zammın ne kadar olacağı belli oldu: Resmi açıklama bekleniyor 

En düşük kamu işçisi ve memur maaşalarına yapılan zammın ardından yalnızca Temmuz ayında yapılacak ola asagri ücret ve emekli maaşı zammı kalmıştı. Sık sık tahminlerin yapıldığı asgari ücret zammında yüzdelik zammın ne kadar olacağı belli oldu. Yalnızca resmi açıklamanın beklendiği asgari ücrete büyük bir oranda zam geliyor.

ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücrete zam yapılacağını açıklamasının ardından yapılacak olan zamla ilgili bir çok tahmin yapıldı. Bazı uzmanlar asgari ücretin 12 bin 500 TL olacağını tahmin ederken kulis bilgilerinde ise yeni asgari ücret 13 bin 500 TL olarak konuşuluyordu.

YÜZDE 50 ZAM

Asgari ücretin en az 500 dolar olacağının açıklanmasının ardından yapılan bir çok tahminde en çok konuşulan asgari ücretin 13 bin 500 TL olacağıydı. Yakın bir zamanda vatandaşlara duyurulacak olan asgari ücrete yüzde 50 oranında bir zam yapılacağı tahmin ediliyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!