banner2

Asgari ücretliye, dar gelirliye müjde! Bayram ikramiyesi rakamı netleşti: 10 gün içinde başvuru yapan herkese veriliyor!

Kurban Bayramı'na sayılı günler kalmışken, devlet destek ödemeleri için düğmeye bastı. Asgari ücretli, emekli, memur ve dar gelirli herkese bayram öncesinde ikramiye geliyor. Tam 3 bin TL ikramiye ödenecek. İşte detaylar...

Ekonomi 05.06.2023, 11:35
Abone ol
Asgari ücretliye, dar gelirliye müjde! Bayram ikramiyesi rakamı netleşti: 10 gün içinde başvuru yapan herkese veriliyor!

Kurban Bayramı; dar gelirli, asgari ücretli, emekli ve memur herkesin yüzünü güldürecek. Bayrama doğru geri sayım başlamışken devlet yardım için düğmeye bastı. Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar, başvuru karşılığında devletten bayram ikramiyesi alacak. PTT aracılığıyla tam 3 bin TL ikramiye ödemesi yapılacak. 

Ramazan Bayramı öncesi olduğu gibi devlet kurban bayramı öncesinde de vatandaşı yalnız bırakmıyor. Emekliler asgari ücretliler dar gelirliler ihtiyaç sahipleri ve memurlar için para muslukları sonuna kadar açıldı. Nakit ihtiyacı olan herkese başvuru şartı ile Bayram harçlığı verilecek.

T.C KİMLİK NUMARASI İLE BAŞVURU

Devletin sağladığı bayram ikramiyesi ödemeleri için başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama butonuna Bayram Harçlığı yazarak başvuru formuna ulaşmak mümkün olacak. Başvuru işlemlerinizi 10 gün içinde tamamlamanız durumunda ödemeler Bayram öncesinde yetişecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!