Yandex Metrica

Asgari ücretliye bayram öncesi zam müjdesi: Resmen duyurdular! O tarihte tam tamına...

17 bin lira olan asgari ücret, açlık sınırının altına düştü. Bu sebepten dolayı gözlerini Temmuz ayına çeviren asgari ücretli çalışanlardan 'Ara zam' sesleri yükselmeye başladı. SGK uzmanları ara zammın geleceğine dair müjdeler verirken ek olarak bir de Türk-İş Sendikası'ndan müjdeli haber geldi.

Ekonomi

05.06.2024, 13:03

Asgari ücrete Temmuz ayında ek ve ara zam gelmesini bekleyen çalışanlar için müjdeli haberler peş peşe geliyor. Gündemde sık sık tartışılan 'Ara zam' konusu için SGK uzmanlarına bir destekte Türk-İş Sendikası'ndan geldi.

Ocak ayında yüzde 49 zam oranıyla asgari ücret 17 bin 2 TL seviyesine çıkartılmış, ve 2024 yılı içerisinde ikinci bir zammın daha yapılmayacağı dile getirilmişti. Fakat hızlı yükselen enflasyon ve gıda fiyatları, asgari ücretli çalışanların maaşlarını eritmeye yetti. Bu sebepten dolayı vatandaşlarda ara zam talebi oluşmuştu. 

Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor: Kredi kartı ödemeleri için flaş karar Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor: Kredi kartı ödemeleri için flaş karar Haberi Görüntüle

MAAŞLAR 3 BİN LİRA ERİDİ

Asgari ücretli işçilerin maaşı 2024 Ocak ayından itibaren tam olarak 3 bin lira eridi. Alım gücü düşen asgari ücretliler artan enflasyon ve gıda fiyatlarından dolayı son derece şikayetçi. 2024 yılında ara zam gelmeyeceğini dile getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın kararını değiştirmesi bekleniyor.

Tabeladaki fiyatlar her an değişebilir: İşte benzin, motorin ve LPG fiyatlarındaki son durum Tabeladaki fiyatlar her an değişebilir: İşte benzin, motorin ve LPG... Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM KONUSU GÜNDEME GELİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, birlikte BM Uluslararası Çalışma Örgütü'nün 112. Uluslararası Çalışma Konferansı (ILO) için Cenevre'ye gideceği iddia ediliyor.

Bu toplantı sonrasında Bakan Işıkhan ve Türk-İş Genel Başkanı Atalay'ın asgari ücretlilerin şikayetlerine çözüm üretilmesi ve maaşlara 2. bir ara zam yapılması bekleniyor.

AK Partili isim duyurdu! En düşük emekli aylığı düzenlemesinde yeni gelişme AK Partili isim duyurdu! En düşük emekli aylığı düzenlemesinde yeni... Haberi Görüntüle

6 BİN 400 TL ZAM GELEBİLİR...

TCMB Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon beklentisinin yüzde 38 olması, asgari ücretlilerde daha da bir paniğe neden oldu. Bu enflasyon beklentisinden yola çıkan uzmanlar ise ara zam gelmemesi halinde 2025 Ocak ayında asgari ücrete 6 bin 400 TL artış gelmesini öngörüyor.

2025 yılında asgari ücrete 6 bin 400 TL zam gelmesiyle birlikte maaşların en düşük 23 bin 500 lira seviyesine çıkması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

28

34

7

11

2

0

9

1

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading