Yandex Metrica

Asgari ücrete zam var mı? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Uzman isim tek tek açıkladı

Asgari ücrete zam var mı? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Uzman isim tek tek açıkladı

Milyonlarca emekli, Temmuz ayında gelecek yeni maaş zammını merak ediyor. 10 bin lira olan emekli maaşı, 2024 Temmuz zammıyla birlikte ne kadar olacak? Uzman isim bütün tahminleri tek tek açıkladı.  

Ekonomi

14.06.2024, 16:19

Emekli maaşlarına yapılacak zam oranları ve tahminler, milyonlarca emekli tarafından yakından takip ediliyor.  Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? SSK (4a), Bağ-Kur (4b) ve Emekli Sandığı’ndan (4c) emekli olanlara ne kadar zam uygulanacak?

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Güray Bülbül milyonlarca emeklinin merak ettiği soruları cevapladı.

Borsa İstanbul'da Mehmet Şimşek etkisi: Kaçış başladı! Borsa İstanbul'da Mehmet Şimşek etkisi: Kaçış başladı! Haberi Görüntüle

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİSİ YÜZDE KAÇ ZAM ALACAK?

Bülbül, ''Şu an için SSK ve Bağ-Kur'luların emekli zammıyla ilgili net veri şu, halihazırda 22,72'lik zam söz konusu. Temmuzda kümülatif yüzde 27'lik bir zam söz konusu olacak. Peki bunun üzerine bir zam olur mu? İyimser bir beklentiye girmek mümkün değil. Bunun 30'a tamamlanması şeklinde uygulama tasarruf tedbirleri politikasının dışında olacaktır.'' dedi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat 'Müjdemiz olsun' diyerek açıkladı: Yeni hibe desteği geliyor Ticaret Bakanı Ömer Bolat 'Müjdemiz olsun' diyerek açıkladı: Yeni hibe... Haberi Görüntüle

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİN MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Memur ve memur emeklileri için toplu sözleşme hükümleri geçerli. Toplamda memur zammı yüzde 21,5 civarında olacak. Emeklilerin zammının eşitlenmesi çok beklenen bir şey değil. Kesin yapılmayacak diye bir şey de yok. 

Son viraja girildi! Memur ve emekli zammını belirleyecek: İşte ekonomistlerden Haziran ayı enflasyon tahmini... Son viraja girildi! Memur ve emekli zammını belirleyecek: İşte ekonomistlerden... Haberi Görüntüle

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Kök aylık dediğimiz bir şey var. 3,7 milyon emeklinin ödenen aylığında kök aylık 10 bin liranın altında. Yüzde 27 zam olursa bazılarının kök aylığı 10 binin üzerine çıkamıyor. 8 bin TL kök maaştan itibaren 10 bin liranın üzerine çıkılabiliyor. Burada beklenti 10 bin rakamının yukarı çekilmesi. En düşük aylık 12 bin veya 12 bin 500 TL civarına çekilebilir. Böyle bir beklenti var.

Bakanlıktan iş arayanlara müjde! Başvurular başladı! Türkiye'de o meslek grupları binlerce elemen arıyor! Bakanlıktan iş arayanlara müjde! Başvurular başladı! Türkiye'de o meslek grupları... Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Çok net bir şekilde asgari ücrette ikinci bir zammın olmayacağı ifade edildi. Halihazırda bir sinyal alamadık. Somut bir beklentiye girmek çok mümkün değil. Artırılabilir ama şu an için ne komisyon göreve çağrıldı ne de bir beklenti var. Bayramdan sonra böyle bir gelişme söz konusu olabilir. Komisyon göreve çağırılmazsa bile asgari ücrette enflasyon karşısında ciddi bir erime olduğu ortada. Burada somut bir düzenlemeye ihtiyaç var. Umarım bayramdan sonra bu yönde bir adım atılır.

Kaynak: Haber7

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading