banner2

Asgari ücrete zam için tarih verdi! Bakan Bilgin'den yeni açıklama! Cumhurbaşkanı devreye girdi

Seçim öncesi düğmeye basan hükümet tüm alanlarda düzenlemeye gitti. EYT yasasından sonra en düşük emekli maaşı da 7.500 lira oldu. Emeklilere bayram ikramiyesi ise 2 bin lira olarak açıklandı. Gözler bu kez enflasyon karşısında eriyen asgari ücrete döndü

Ekonomi 28.03.2023, 14:54
Abone ol
Asgari ücrete zam için tarih verdi! Bakan Bilgin'den yeni açıklama! Cumhurbaşkanı devreye girdi

Enflasyon karşısında eriyen 8.500 lira için hükümet tekrardan düzenlemeye gidebilir. Asgari ücrete ek zam bekleyen milyonlarca çalışan kararı beklerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, zam yapılmayacağına dair haberleri yalanlayarak, ek zam sinyali verdi.

EYT'LİLER NİSAN AYINDA İLK MAAŞLARINI ALACAK

14 Mayıs seçimlerine günler kala hükümet pek çok alanda düzenlemeye gitti. Emeklilikle Yaşa Takılanlar yıllardır verdiği mücadeleyi kazandı. Meclis'te yasallaşan EYT sonrası milyonlarca EYT'li emekli olmuştu. Emekliler Nisan ayında ilk maaşlarını alacak.

EK ZAM DURUMU OLUŞABİLİR

Cumhuriyet'in haberine göre; Bakan Bilgin'in 'Zam beklemiyorum' haberlerin yalanladığını, asgari ücrete yıl içine yapılacak ek zam durumunun oluşabileceğini yazdı.

Öte yandan Ankara kulislerinden gelen iddialara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücrete de zam yapmayı planladığı konuşuluyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!