Yandex Metrica

Asgari ücrete seçim öncesi zam müjdesi! Kritik tarih netleşti: 3500 TL zam geliyor!

Asgari ücrete seçim öncesi zam müjdesi! Kritik tarih netleşti: 3500 TL zam geliyor!

Milyonlarca asgari ücretlinin beklediği açıklama nihayet geldi. Asgari ücrete öyle bir zam geliyor ki, tüm çalışanların yüzü bu haberle gülecek. Yapılacak zam oranının yanında zam tarihi de açıklandı.

Ekonomi

19.02.2024, 15:41

7 milyon asgari ücretlinin yakından takip ettiği zam açıklaması bu sabah yapıldı. Asgari ücrete gelecek zam oranı seçim öncesinde netleşti. Peki asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Ara zam oranı belli oldu mu?

Seçim öncesi en merak edilen konulardan biri olan ve gündemden düşmeyen asgari ücret zammı hakkında açıklama geldi. Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Başkanı Emin Yılmaz, CNN Türk'te katıldığı programda önemli açıklamalar yaptı. 

Asgari ücret tespit komisyonunun 15 kişi üzerinden değerlendirme yaptığını belirten Yılmaz, zam tarihini temmuz ayı olarak açıkladı. Zammın detaylarını açıklayan Emin Yılmaz, asgari ücrete en az 3 bin 500 TL zam geleceğini ifade etti. 

Araç sahipleri dikkat! Mehmet Şimşek açıkladı: Akaryakıt alımında yeni dönem başlıyor! Araç sahipleri dikkat! Mehmet Şimşek açıkladı: Akaryakıt alımında yeni dönem... Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRETTE ARA ZAM YÜZDE 30'U GEÇECEK

Şu anda 4 aylık enflasyon verilerinin ortaya çıktığını belirten Yılmaz, haziran ayı verilerinin temmuz'da açıklanacağını ve 6 aylık veri doğrultusunda asgari ücret zammı için net bilgilerin ortaya çıkacağını söyledi. Merkez Bankası'nın enflasyon beklentisine dikkat çeken Yılmaz, beklentinin yüzde 21.13 olduğunu belirtirken refah payının da eklenmesi ile birlikte asgari ücrete yapılacak ara zammın %30'u geçmesini beklediklerini ifade etti.

Asgari ücrete gelen ara zammın yüzde 30'un üzerinde olması halinde, 2023'de yapılan toplam zam yüzde 80'e ulaşmış olacak. 

Gelecek ara zam hakkında uzman isimlerinin de tahminleri devam ederken en çarpıcı tahmin 3 bin 500 TL oldu. Şu anda 8 bin 500 TL olan asgari ücret, 3 bin 500 TL'lik artış sonrasında 12 bin TL'ye yükselecek. Her koşulda asgari ücret temmuz ayından itibaren 10 bin TL'nin üstüne çıkacak. Net bilgi ise, asgari ücret tespit komisyonu tarafından temmuz ayında verilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading