banner2

Asgari ücret zammı netleşti: Yüzde 50 zamla bakın kaç lira olacak? Ara zamla vatandaş rahat edecek

Milyonlarca vatandaşın beklediği asgari ücret zammında rakamlar belli olmaya başladı. Yüzde 50 oranında zam beklenen asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu. 

Ekonomi 31.05.2023, 10:30
Abone ol
Asgari ücret zammı netleşti: Yüzde 50 zamla bakın kaç lira olacak? Ara zamla vatandaş rahat edecek

Kamu işçileri ve memur maaşlarına gelen zamlar sonrası gözler Temmuz'da yapılacak olan zamma çevrilmişti. 28 Mayıs günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından asgari ücret zammı da netleşmeye başladı. Yeni kabinenin kurulması ile kısa sürede açıklanacak olan asgari ücrete yüzde 50 oranında zam gelmesi bekleniyordu.

ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

8 milyon asgari ücretlinin beklediği zammın detayları belli olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde de Cunhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete gelecek olan zam ile ilgili açıklama yapmıştı. Bunun üzerine kurulacak olan yeni kabine ile çalışmaların daha da hızlanacağı ve en kısa sürede yapılacak olan bu zammın açıklanması bekleniyor. 

13 BİN 500 TL

Yüzde 50 zam beklenen asgari ücrette Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre 13 bin 500 TL olacağı da konuşuluyordu. Milyonlarca vatandaşın beklediği asgari ücret ile ilgili açıklamanın kısa bir süre sonra yapılması bekleniyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!