Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Milyonlarca vatandaşın beklediği haber 

Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Asgari ücret zammı özel sektör de dahil olmak üzere milyonlarca çalışanın gündeminde yer alıyor. Birinci toplantının tamamlanmasının ardından gözler ikinci toplantıya çevrildi.

Ekonomi 06.12.2021, 11:40
Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Milyonlarca vatandaşın beklediği haber 

Asgari ücret zammının ne zaman açıklanacağı milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Anket sonuçlarına göre işçi mi yoksa işveren mi dikkate alındığı görülecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının ardından ilk rakamlar belli oldu. İşte asgari ücret zammı hakkında merak edilenler...

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun dördüncü toplantısı ile birlikte komisyon aralık ayının son haftasında 2022 asgari ücret zammını açıklayacak.

para ödeme

2022 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Asgari ücret görüşmeleri sürüyor. İşçi sendikaları 3.750-4000 TL'lik teklifi, İşveren sendikaları ise 3.500-3.750 TL'lik teklifi uygun gördü. Asgari Ücret zam görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, tarihin en büyük zammı olacağı belirtilmişti. Kararın kısa sürede açıklanması bekleniyor.

İkinci toplantı 7 Aralık Salı saat 14.00’te TÜRK-İŞ’te,üçüncü toplantı ise 9 Aralık Perşembe 10.00’da TİSK’te gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!