banner2

Asgari ücret rekor kıracak! Tarihi ara zam milyonları ilgilendiriyor: İşte masada bekleyen asgari ücret zammı rakamları: 12500 liradan aşağı olmayacak

Milyonlarca çalışan asgari ücrete gelecek zammı beklerken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, asgari ücret zammı için tarih verdi.

Ekonomi 26.05.2023, 21:19 26.05.2023, 21:28
Abone ol
Asgari ücret rekor kıracak! Tarihi ara zam milyonları ilgilendiriyor: İşte masada bekleyen asgari ücret zammı rakamları: 12500 liradan aşağı olmayacak

Özel sektör çalışanı milyonlarca vatandaş asgari ücret zammı ne kadar olacak diye sorarken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersinli işadamı Hüseyin Çalışkan'ın otelinde düzenlenen "İş İnsanları ile Hasbihal Toplantısı"nda asgari ücret zammı için açıklama yaptı. Bakan Nebati asgari ücret zammı için o tarihi işaret etti. 

ASGARİ ÜCRET İÇİN ZAM TARİHİ BELLİ OLDU

Milyonlarca vatandaş Temmuz ayından maaşlara gelecek zamları merak ederken asgari ücret, memur ve emekli maaşlarındaki artışlar hakkında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bu yılın temmuz ayında asgari ücrete bir ara zam daha yapacağız" ifadelerini kullandı. Bakan Nebati'nin asgari ücret açıklaması zam bekleyen vatandaşları heyecanlandırdı. 

ASGARİ ÜCRETTE ÇITA YÜKSELDİ

En düşük asgari ücret rakamları kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Ekonomistler ,artan hayat pahalılığı karşısında asgari ücrete yüzde 50'ye yakın bir zam geleceğini ve bu sayede maaşların minimum 12 bin 500 liraya yükseleceği yorumunda bulunuyor. Şimdi milyonlarca vatandaş büyük bir heyecanla temmuzda yapılacağı açıklanan ara zammı beklemeye başladı. Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, kamu işçilerine yapılan zam oranına atıfta bulunarak, "Asgari ücretin 12 bin 500 lira civarında olmasını bekliyoruz" demişti. Öte yandan bazı uzmanlar ise asgari ücretin en az 13 bin lira olacağını kaydediyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!