banner2

Asgari ücret ile çalışana bayram ikramiyesi var mı?  Asgari ücretlinin bayram ikramiyesi ne kadar?

Ramazan Bayramı’na az günler kala bayram ikramiyeleri milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Özellikle, Asgari ücretliye bayram ikramiyesi veriliyor mu, Asgari ücretlinin bayram ikramiyesi ne kadar? soruları internette sıkça araştırılıyor. 

Ekonomi 30.03.2023, 13:28
Abone ol
Asgari ücret ile çalışana bayram ikramiyesi var mı?  Asgari ücretlinin bayram ikramiyesi ne kadar?

Asgari ücret ile çalışana bayram ikramiyesi var mı? 2018 yılında resmiyet kazanılan emekli bayram ikramiyeleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kere devlet tarafından hak sahiplerine veriliyor. Durum böyleyken asgari ücret ile çalışan milyonlarca vatandaş internete, 'Asgari ücret ile çalışana bayram ikramiyesi var mı' sorusuna yanıt arıyor. Bizde sizler için bu sorunun cevabını haberimizde derledik.

ASGARİ ÜCRET İLE ÇALIŞANLARA BAYRAM İKRAMİYESİ VAR MI?

Ramazan Bayramın'a çok az bir zaman kala bayram ikramiyelerine dair merak edilenler hız kazandı. Konuya dair en çok aratılan sorulardan birisi ise, 'Asgari ücret ile çalışana bayram ikramiyesi var mı' sorusu oldu. Vatandaşların çalıştıkları özel şirket veya firmaların ödeme gerçekleştirdiği bayram ikramiyeleri bulunuyor ve değişiklik gösterebiliyor olabilir fakat, devlet tarafından asgari ücretliye ödenecek olan bir bayram ikramiyesi mevcut değildir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!