Yandex Metrica

Sitede Ara

Asgari ücret için ilk kez rakam telaffuz edildi! Bakan Bilgin merak edilen o rakamı duyurdu!

Asgari ücret için ilk kez rakam telaffuz edildi! Bakan Bilgin merak edilen o rakamı duyurdu!

Temmuz ayına kısa bir süre kala milyonlarca işçi asgari ücrete gelecek zammı merak ederken Bakan Bilgin merak edilen rakam için ilk kez rakam telaffuz etti.

Ekonomi

23.01.2024, 20:51

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca çalışanan merakla beklediği asgari ücret zammına ilişkin ilk kez rakam verdi.

Asgari ücrete Temmuz ayında yapılacak zam ile ilgili konuşan Bakan Bilgin sadece en düşük ücreti belirlemediğine dikkat çekti. Bakan Bilgin,"Asgari ücreti yukarı çıkardıkça, bütün ücretler yukarı doğru çıkıyor. 'Siz asgari ücreti yüzde 70 artırdığınız zaman üsttekiler de yüzde 70 artış bekliyor diyorlar." ifadelerini kullandı.

Asgari ücret ile ilgili tarihi bir adım attıklarının altını çizen Bakan Bilgin şunları kaydetti:

Asgari ücretten vergi alınmadığını hatırlatan Bilgin, "Asgari ücretle ilgili bir tarihsel bir adım attık, geliri vergi dışı bıraktık. Asgari ücretten 1 buçuk yıldır vergi alınmıyor. Temmuzda reel alım gücünü koruyacak şekilde düzenleyeceğiz." dedi. 

"TEMMUZDA DA EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ"

Daha önce yapılan asgari ücret artışlarını örnek göstererek yeni yapılacak artış için ipucu veren Bakan Bilgin "Cumhuriyet tarihinde dolar bazında 455 doların üzerinde en yüksek seviyeye çıkaran bir düzenleme yaptık ocak ayında, temmuzda da aynısını yapacağız." ifadelerini kullandı. 

"500 DOLAR CİVARINDA OLACAK"

Milyonlarca vatandaşın kilitlendiği asgari ücret için ilk kez rakam telaffuz eden Bilgin, "Benim oradaki yaklaşımım şudur, aşağı yukarı 500 dolar civarında, ona denk bir asgari ücret düzenlemesi yapmamız gerekir. Çalışmalarımız hazır." açıklamasında bulundu. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading