Asgari ücret hakkında flaş iddia! 4 bin TL mi olacak? Milyonlarca işçi bu haberi bekliyor

2022 Asgari ücret görüşmeleri yaklaşırken, uzman iddiaları da birbiri ardına geliyor. Ankara kulislerinden sızan bilgilere göre AK Parti kurmayları, asgari ücretten alınan vergileri kaldırıp, net ücreti 4 bin TL yapmanın formülünü arıyor.

Ekonomi 04.11.2021, 18:51
Asgari ücret hakkında flaş iddia! 4 bin TL mi olacak? Milyonlarca işçi bu haberi bekliyor

2022 Asgari ücret görüşmeleri bu yıl heyecanla bekleniyor. Ankara kulislerinden sızan bilgilere göre 2022 Asgari ücrete son 45 yılın rekor zammı gelecek. Gelen zamlarla birlikte asgari ücretin 3400-3700 TL arasında olacağı dillendiriliyor. 

VERGİ KALDIRILIRSA NET 4 BİN TL OLABİLİR

AK Parti kurmayları, ek kaynaklar ve işverenin yükünü hafifleten yöntemlerle birlikte, aynı zamanda Asgari ücretten kesilen vergiyi de kaldırmayı planlıyor. Söz konusu verginin kaldırılması halinde işçinin cebine girecek asgari ücret tutarı 4 bin TL bandında olabilir. Bu şekilde, Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında da rekor bir zam yapmış olacak. İşçinin cebi, fahiş fiyatlara karşı biraz daha rahatlayacak. 

asgari ücret 2021

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU NE ZAMAN TOPLANACAK

Hükümet ve işçi temsilcileri arasında görüşülerek 2022 asgari ücret tespiti agari ücret tespit komisyonu tarafından yapılacak. Asgari ücret tespit komisyonunun toplanma tarihi net olarak belirlenmese de Aralık ayında görüşmeler başlayacak ve bu görüşmelerle birlikte 2022 asgari ücret belli olacak.

2022 ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL OLUR MU? TÜM ÇALIŞANLARI İLGİLENDİRİYOR

Asgari ücret görüşmeleri ve bu görüşmeler sonucunda belirlenen ücret miktarı dolaylı olarak Türkiye'deki tüm çalışanları etkiliyor. Zira işverenler, çalıştırdığı personeline, asgari ücret zam oranına yakın bir zam yapıyor. Bu durum, 2021 Asgari ücret görüşmelerini daha önemli bir hale getiriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!