Yandex Metrica

Sitede Ara

Aramco halka arz katılım endeksine uygun mu, kaç lot verecek?

Aramco halka arz katılım endeksine uygun mu, kaç lot verecek?

Suudi Arabistan'ın petrol devi Saudi Aramco'nun ikinci halka arzı için hazırlıklar sona eriyor. Pazar günü resmen başlatılacak olan bu ikinci arz, Ortadoğu ve Avrupa'daki yatırımcılardan 10 milyar doların üzerinde talep çekmesi bekleniyor. Aramco'nun katılım endeksine uygun olup olmadığı merak ediliyor. Aramco'nun katılım endeksine uygun olup olmadığı henüz resmi olarak açıklanmadı.
 

Ekonomi

30.05.2024, 17:05

Yaklaşık beş yıl önce ilk halka arzında 30 milyar doların üzerinde bir toplam elde eden Suudi Arabistan, petrol devi Aramco'nun ikinci halka arzı için hazırlıklara başladı. Bu gelişme sonrasında, Aramco'nun ikinci halka arzının ne zaman gerçekleşeceği ve talep toplama sürecinin ne zaman başlayacağı gibi konularda bilgi arayışı başladı.

Vatandaş bayram edecek! Hükümetten 3 çocuklu ailelere ve emeklilere büyük destek! Vergi indirimi ve uygun kredi imkanı geliyor! Vatandaş bayram edecek! Hükümetten 3 çocuklu ailelere ve emeklilere büyük... Haberi Görüntüle

ARAMCO HALKA ARZ NE ZAMAN?

Suudi Arabistan, Aramco'nun hisselerinin ikinci arzını pazar günü resmen başlatmaya hazırlanıyor. Ortadoğu ve Avrupa'daki yatırımcılardan 10 milyar doların üzerinde talep gelmesi bekleniyor.

Kiracıları isyan ettiren liste: Ev sahiplerinin istekleri ağızları açıkta bıraktı Kiracıları isyan ettiren liste: Ev sahiplerinin istekleri ağızları açıkta bıraktı Haberi Görüntüle

HANGİ BANKADAN ALINIR?

Konuya yakın olan bazı kayanklara göre ikinci halka arzda Aramco hisselerinin borsa işlem fiyatına göre %10'a varan bir indirimle fiyatlandırılacağını öngörüyor.

Suudi Arabistan'ın Aramco'nun ikinci halka arzı için aralarında Citigroup, Goldman Sachs ve HSBC Holdingsc'in de aralarında bulunduğu bir dizi banka ile çalıştığı da belirtiliyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading