Yandex Metrica

Sitede Ara

Aralık ayında doğalgaza zam gelecek mi? BOTAŞ açıkladı: 1000 metreküp doğalgazın fiyatı belli oldu

Aralık ayında doğalgaza zam gelecek mi? BOTAŞ açıkladı: 1000 metreküp doğalgazın fiyatı belli oldu

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Aralık ayı itibariyle doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağını belirtti. Yapılan açıklamada; mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığı bildirildi.

Ekonomi

23.01.2024, 21:46

'Aralık ayında doğalgaza zam gelecek mi?' sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyordu. BOTAŞ'ın internet sitesinde yer alan tarife tablosuna göre; doğalgazda Aralık ayında geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicilerine yönelik dağıtım şirketlerine aralık ayında uygulayacağı doğalgaz satış fiyatı, 1000 metreküp için 4.080 Türk Lirası olarak duyuruldu.

Fiyatlar uçuşa geçti müşteriler azaldı! Sinek avlayan restoranlara indirim çağrısı Fiyatlar uçuşa geçti müşteriler azaldı! Sinek avlayan restoranlara indirim çağrısı Haberi Görüntüle

SANAYİ ABONELERİ VE ELEKTRİK ÜRETİM TARİFESİ 

Sanayi abonelerinin tarifesi ise 1000 metreküp doğalgaz için kademe 1'de 8.549 Türk Lirası, kademe 2'de ise 11.374 Türk Lirası olarak belirlendi.

Elektrik üretimi amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12.000 Türk Lirası olarak açıklandı. Doğalgaz fiyat tarifeleri aylık periyotlarla güncelleniyor. 

Kurumun internet sitesinde yapılan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadelerine yer verildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading