Araç sahiplerine müjde! Benzin motorin ve LPG'de ciddi düşüş yaşanacak

Son dakika gelişmesine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşam ekonomi ile ilgili verdiği mesajların ardından döviz kurlarında başlayan düşüş akaryakıt fiyatlarına olumlu yansıyacak.

Ekonomi 21.12.2021, 12:39 21.12.2021, 13:01
Abone ol
Araç sahiplerine müjde! Benzin motorin ve LPG'de ciddi düşüş yaşanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşam Kabine Toplantısı'nın ardından yeni ekonomi modeliyle ilgili yaptığı açıklamaların yanı sıra alınacak tedbirlerle ilgili verdiği mesajlardan sonra dövizde sert düşüş yaşandı.

'CİDDİ DÜŞÜŞ BEKLİYORUZ'

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, dolarda yaşanan sert düşüşün akaryakıt fiyatlarını da etkileyeceğini belirtti. Fesih Aktaş, "Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının ardından hesaplamalarımıza göre akaryakıt fiyatlarına kısa zamanda yansıyacak ciddi bir düşüş bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

YANSIMA BU HAFTA İÇİNDE OLACAK

Aktaş, kurdaki düşüş nedeniyle bu hafta içinde benzin, motorin ve LPG ürünlerinin tamamına yansıyacak bir indirim beklendiğini söyledi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, döviz kurunda yaşanan düşüşe bağlı olarak akaryakıt fiyatlarına dün geceden itibaren yansıyacak artışların durdurulduğunu açıklamıştı.

'DÖVİZDEKİ DÜŞÜŞ ENERJİ PİYASASINA DA YANSIYACAK'

Global Enerji Derneği Başkanı Murat Dilek de şu açıklamayı yaptı; "Dün atılan adımlarla akaryakıtta fiyatın düşmesi bekleniyor. Bu, enerji sektörünün reel piyasaya desteği olarak yorumlanmalı, biz öyle yorumluyoruz. Akaryakıt fiyatlarındaki düşüşün yüzde 15'lere varacağını düşünüyorum. Adımlar piyasayı pozitif etkiledi" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!