Araç sahipleri dikkat zam geliyor: İşte yeni benzin ve motorin zamlı fiyatları

Akaryakıt fiyatlarına gece yarısından itibaren zam geleceği açıklandı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'deki yeni fiyatlar.

Ekonomi 16.08.2022, 23:57
Araç sahipleri dikkat zam geliyor: İşte yeni benzin ve motorin zamlı fiyatları

Çin’in ekonomik görünümüne ilişkin olumsuz fiyatlamaları dün sert kayıplara yol açtığı belirtilerek geçtiğimiz haftalarda 6 ayın dibinden yeniden yükselişe geçerek psikolojik sınır 100 doların üzerine çıkan petrol fiyatları bu gelişmeler ile yüzde 5 değer kaybettiği aktarıldı. 

Bunun yanı sıra petrol fiyatlarında yaşanan gerileme ile akaryakıt fiyatları için indirim beklentisi oluştuğu hatırlanırken motorin grubunda bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam, Brent petrol fiyatlarının gerilemesiyle iptal edilmişti.

MOTORİNE BÜYÜK ZAM

Ayrıca akaryakıt fiyatları için yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada motorin grubunda 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam beklendiği belirtilerek benzin grubunda ise zam beklenmediği ifade edildi. Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre İstanbul’da motorin litre fiyatı 23,18 liradan satıldığı ifade edilerek benzinin litresinin ortalama 21,15 TL’den satıldığı aktarıldı.

Bu zammın yanı sıra Ankara İstanbul ve İzmir’deki akaryakıt fiyatları şöyle oluyor:

İSTANBUL

Benzin fiyatı: 21,15 TL
Motorin fiyatı: 23,18 TL

ANKARA

Benzin fiyatı: 21,28 TL
Motorin fiyatı: 23,27 TL

İZMİR

Benzin fiyatı: 21,27 TL
Motorin fiyatı: 23,28 TL

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!