Yandex Metrica

Sitede Ara

Araç sahipleri deponuzu fullemeyi unutmayın! Benzine ve motorine zam bekleniyor

Araç sahipleri deponuzu fullemeyi unutmayın! Benzine ve motorine zam bekleniyor

Tatil dönüşü öncesi benzin litre fiyatı için 21 Haziran'dan itibaren 1 lira 64 kuruş zam yapılacağı öğrenildi. Ayrıca, motorin fiyatlarında da 1 lira 63 kuruş civarında bir artış bekleniyordu. 

Ekonomi

20.06.2024, 13:58

9 günlük Kurban Bayramı tatili bitmek üzereyken akaryakıtta kötü haber geldi. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre; benzin ve motorine zam gelecek.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da Avrupa Yakası'nda motorinin litre fiyatı 40,67 liradan, benzinin litresi ise 40,3 liradan satılıyor.

İkinci el araç satışı krizde: Sıfır kampanyaları, otomobil piyasasını sarstı! İkinci el araç satışı krizde: Sıfır kampanyaları, otomobil piyasasını sarstı! Haberi Görüntüle

BENZİN VE MOTORİNE ZAM ERTELENDİ

21 Haziran Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 1 lira 64 kuruş, motorine ise 1 lira 63 kuruş zam yapılması bekleniyordu. Benzin ve motorinde bugün yapılması beklenen zamlar ertelendi.

Ankara'da benzin 43.88, motorin 44.26, İstanbul'da benzin 41.92, motorin 42.29, İzmir'de benzin 43.18, motorin 43.65 TL'den satılacak.

Altın fiyatlarına Trump etkisi: Yukarı yönlü sert hareket! İşte 15 Temmuz 2024 güncel altın fiyatları Altın fiyatlarına Trump etkisi: Yukarı yönlü sert hareket! İşte 15... Haberi Görüntüle

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading