banner2

Araba fiyatına tespih! Fiyatlar 180 BİN TL'ye kadar çıkıyor

Kahramanmaraş'ta bulunan bir kehribar tespih dükkanı, el emeği ile işlenen ve değerli taşlarla süslenen tespihlerle büyük ilgi görmektedir. Dulkadiroğlu ilçesinde faaliyet gösteren dükkan sahibi Derviş Candemir, müşterilere sunduğu ürünlerin fiyat aralığının 250 TL'den başlayarak 180 bin TL'ye kadar çıktığını ifade etti.

Ekonomi 23.09.2023, 10:42 23.09.2023, 10:48
Abone ol
Araba fiyatına tespih! Fiyatlar 180 BİN TL'ye kadar çıkıyor

Kahramanmaraş'ta bulunan bir kehribar tespih dükkanında satılan el emeği göz nuru tespihler, hem estetik görünümleri hem de çeşitli fiyat aralıklarıyla büyük ilgi çekmektedir. Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Sarayaltı İsa Dıvanlı Mahallesi'nde 9 yıldır tespih işletmesi yapan 35 yaşındaki Derviş Candemir, ürünlerinin belirli aşamalardan geçerek müşterilere sunulduğunu açıkladı. Dükkanında 250 TL ile 180 bin TL arasında değişen fiyatlarla ürünler bulunduğunu belirtti.

180 BİN TL'YE KADAR ÇIKIYOR

Candemir, maddi değeri ölçülemeyecek kadar yüksek değerde tespihlerin de bulunduğunu ifade etti. Özellikle Osmanlı sıkma adı verilen tespihlerin 165 bin TL'ye kadar ulaşabildiğini belirtirken, koleksiyon amaçlı kullanılan tespihlerin fiyatlarının ise yaklaşık olarak 115 bin TL civarında olduğunu söyledi. Ayrıca, dükkanında maddi değeri ölçülemeyen çok yüksek değerde tespihlerin de bulunduğunu vurguladı.

Candemir, tahmini olarak 1 milyon TL'ye kadar ulaşabilen tespihlerin bulunduğunu ve bu tespihlerin günümüzde büyük bir maddi değere sahip olduğunu belirtti. Araba fiyatlarına benzeterek, tespihlerin markasına ve özelliklerine göre değişen fiyatlarla satıldığını söyledi. En düşük fiyatlı tespihin 250 TL olduğunu ve en yüksek fiyatın ise 170-180 bin TL arasında olduğunu ifade etti. Ayrıca, bu mesleği çocuklarına ve gençlere aktarmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!