banner2

Araba almak isteyenler için son hafta! İkinci el piyasası tavan yapacak

Ramazan Bayramı'na günler kala, ikinci el araç piyasasındaki fiyat artışları devam ediyor. Satışların daha çok zamlanacağını söyleyen oto galericiler, taşıt sahibi olmak isteyen vatandaşların acele etmesi gerektiğini kaydetti.

Ekonomi 25.04.2022, 17:17
Abone ol
Araba almak isteyenler için son hafta! İkinci el piyasası tavan yapacak

Ramazan Bayramı'na günler kala ikinci el otomobillere talep arttı. Hal böyle olunca, İHA'nın haberine göre, fiyat artışları da kaçınılmaz oldu. 

Bayramın ikinci el otomobil piyasasını hareketlendirdiğini söyleyen galericiler, büyük bir ilgi ile karşılaştıklarını söyledi. Bu ilginin bayram yaklaştıkça daha da artacağını vurgulayan sektör kaynakları geçen aya göre ikinci el otomobillerde fiyatların yüzde 4 yükseldiğini açıkladı. 

'ŞU AN ARAÇ ALMANIN TAM ZAMANI'

Ramazan Bayramı yaklaşırken ikinci el otomobil piyasasında hareketliliğin başladığını belirten oto galerici Yılmaz Kebapçı, “Ramazan Bayramı yaklaştıkça ikinci el otomobil piyasasında hareketlilik başladı. Tabi ki talebin artmasıyla araç fiyatlarında ufak bir artış gözlemleniyor. Geçen aya göre ikinci el otomobil fiyatlarında yüzde 3-4 gibi bir artış var. Çip krizinin birkaç ay daha devam edeceği öngörülüyor. 

Önümüzdeki bayram tatili sonrası da yükselişin devam edeceğini düşünüyoruz. Elimizden geldiğince arabalarımızı aldık satış için hazırladık. İnternet üzerinden sosyal medya üzerinden araçlarımızı satışa çıkardık. Bayrama tam anlamıyla hazırız. Bayram tatili yaklaştıkça telefonlar çalmaya başlıyor daha da artacağını düşünüyoruz. Bence araç almanın şuanda tam zamanı. Yaz geliyor tatil yaklaşıyor insanlarımız memleketlerine tatile gidecekler şuan araç almanın tam zamanı” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!