Yandex Metrica

Apple bir iPhone modelini daha ıskartaya çekiyor: O model artık emekliye ayrılıyor

Apple bir iPhone modelini daha ıskartaya çekiyor: O model artık emekliye ayrılıyor

Amerikan devinin resmi internet sitesine göre  bir ürün, üretimi durdurulduktan beş yıl sonra "vintage", en az yedi yıl sonra ise "modası geçmiş" olarak sınıflandırılıyor. Bir iPhone'un eski olduğu belirlendikten sonra, Apple Store'ların ve Yetkili Servis Sağlayıcılarının artık cihaza servis vermesi gerekmez . Elbette yedek parçaların mevcudiyetine bağlı olarak onarımlar yine de yapılabilir.

Ekonomi

03.06.2024, 18:51

Bilinmesi gerekirse, iPhone 5S 10 Eylül 2013'te piyasaya sürüldü ve birçok önemli yükseltmeyi beraberinde getirdi. Bunlardan en önemlisi, cihazın kilidinin yalnızca Ana Ekran düğmesine dokunarak açılmasına olanak tanıyan Touch ID sensörünün eklenmesiydi. Aynı zamanda iPhone 5S, zamanının yeni ve güçlü A7 işlemcisi sayesinde 64 bit mimariye sahip ilk cihaz oldu.

Aynı zamanda Apple'ın vintage ürünler listesine altıncı nesil iPod Touch'ı ve 2015'in 21,5 inç iMac'ini de eklediğini belirtmekte fayda var. Apple, garip bir şekilde "modası geçmiş" iPhone'lar listesine daha yeni bir model eklemişti. Nisan ayında iPhone 6 Plus.

Bakan Bayraktar duyurdu! Gabar'da petrol üretiminde yeni gelişme Bakan Bayraktar duyurdu! Gabar'da petrol üretiminde yeni gelişme Haberi Görüntüle

EMEKLİYE AYRILAN MODELLER

Dünya çapında modası geçmiş sayılan tüm iPhone modelleri:

iPhone

iPhone 3G (Çin anakarası) 8GB

iPhone 3G 8GB, 16GB

iPhone 3GS (Çin anakarası) 16GB, 32GB

iPhone 3GS (8GB)

iPhone 3GS 16GB, 32GB

iPhone 4 CDMA'sı

iPhone 4 CDMA'sı (8 GB)

iPhone 4 16GB, 32GB

iPhone 4 GSM (8GB), Siyah

iPhone 4S

iPhone 4S (8 GB)

iphone 5c

iphone 5s

iPhone 6 Plus

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading