AP Başkanı Sassoli'nin cenazesi yarın düzenlenecek devlet töreninin ardından defnedilecek

Hayatını kaybeden Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, ülkesinde devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlanacak.

Ekonomi 13.01.2022, 17:57
AP Başkanı Sassoli'nin cenazesi yarın düzenlenecek devlet töreninin ardından defnedilecek

Başbakan Mario Draghi liderliğindeki Bakanlar Kurulu, iki haftadır tedavi gördüğü hastanede 11 Ocak Salı günü sabaha karşı yaşamını yitiren AP Başkanı Sassoli için devlet töreni yapılmasına karar verdi.

Sassoli, başkent Roma'daki Santa Maria degli Angeli Kilisesi'nde yarın yapılacak devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlanacak.

Sassoli'nin cenaze törenine, İtalyan devlet erkanının yanı sıra Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in de katılması bekleniyor.

CENAZE ÖZEL BİR TABUTA KONULARAK TAZİYE ZİYARETİNE AÇILDI

Sassoli'nin naaşı, Roma Belediyesinde hazırlanan özel platforma konularak taziye ziyaretlerine açıldı. David Sassoli'nin eşi Alessandra Vittorini, çocukları Livia ve Giulio, naaşın başında taziyeleri kabul etti. Aile üyelerinin zaman zaman gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Aileyi, ilk olarak İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, Başbakan Mario Draghi, Temsilciler Meclisi Başkanı Roberto Fico, eski Başbakan ve 5 Yıldız Hareketinin lideri Giuseppe Conte, eski Başbakan Mario Monti'nin yanı sıra ağırlıklı olarak sol partilerden parlamenterler ve çok sayıda İtalyan ziyaret ederek taziyelerini sundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!