Yandex Metrica

Annelere bal gibi destek: Şartsız koşulsuz her ay 11 bin 500 lira sosyal yardım ödemesi yapılacak

Annelere bal gibi destek: Şartsız koşulsuz her ay 11 bin 500 lira sosyal yardım ödemesi yapılacak

Milyonlarca çalışan anneye baklava tadında bayram ikramiyesi! Kurban Bayramı'na sayılı günler kala çalışan annelere verilecek sosyal yardım miktarı belli oldu. Çalışan annelere her ay 11 bin 500 lira devlet desteği verilecek. Peki başvuru nereden yapılır, ödemeler ne zaman hesaplara yatacak?

Ekonomi

06.06.2024, 09:26

Milyonlarca çalışan kadının beklentisinie cevap Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan geldi. Sosyal devlet kapsamında vatandaşlarının yanında olmaya devam eden Türkiye, çalışan annelere her ay 11 bin 500 lira sosyal yardım vereceğini açıkladı.

Kurban Bayramı öncesinde çalışan annelere verilecek destek ödemeleri için açıklamalar yapan Bakan Işıkhan, ''her bir çalışan anne için aylık 11 bin 500 lira destek verileceğini ifade etti.

Kredi çekmek istemeyenlere müjde! O bankadan 12 ay ertelemeli 84 ay vadeli 400 bin TL kredi: İşte başvuru şartları... Kredi çekmek istemeyenlere müjde! O bankadan 12 ay ertelemeli 84... Haberi Görüntüle

ÇALIŞAN HER ANNEYE DÜZENLİ OLARAK DEVLET DESTEĞİ VERİLECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan çalışan annelere müjdeli haber geldi. Bakan Işıkhan, Pazartesi günü başvuruları başlayan Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi hakkında da konuşan Işıkhan, şu ifadeleri kullandı:

''Projenin toplam süresi 20 ay. Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde 0-24 aylık çocuğu olan çalışan anneler sisteme başvuru yapabilecek. Ödemeler anneye yapılacak bakıcıya ayrı bir ödeme yapılmayacak.''

Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte tüm borçlar silinecek Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte... Haberi Görüntüle

ÇALIŞAN ANNELER SOSYAL YARDIMA NASIL BAŞVURABİLİR?

Bakan Işıkhan, 3 Haziran 2024 tarihinde ön kayıtların başladığını belirterek, ''Ön kayıtların alınmasından sonra kesin kayıtlar temmuz ayında tamamlanacak. Proje teşvik ödemeleri Ağustos 2024 itibarıyla başlayacak ve 12 ay sürecek. 25 Ekim 2025 tarihinde projemizin kapanışı planlanmaktadır." ifadeleriyle başvuru tarihlerini açıkladı.

Bu sosyal yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar, Çalışma Bakanlığı'na müraacat ederek hak talep edebilirler.

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading