banner2

Anlaşma imzalandı! 1140 Suudi şirket Türkiye'de yatırım yapacak

Suudi Arabistan-Türkiye İş Forumu'nda işbirliği anlaşmaları imzalandı. 1140 Suudi şirketinin, inşaat, imalat, toptan, perakende, ticaret ve restoran sektörlerinde Türkiye'de yatırım yapacak.

Ekonomi 20.03.2023, 09:11 20.03.2023, 09:24
Abone ol
Anlaşma imzalandı! 1140 Suudi şirket Türkiye'de yatırım yapacak

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleştirilen Suudi Arabistan-Türkiye İş Forumu'nda çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalandı.

Foruma Suudi Arabistan Ticaret Bakanı Macid el-Kasbi ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un yanı sıra her iki ülkeden 450'den fazla şirket katıldı.

İŞ BİRLİĞİ İÇİN YENİ FIRSATLAR OLUŞTURACAK

Suudi Arabistan Ticaret Bakanı Macid el-Kasbi, yaptığı konuşmada, Suudi Arabistan-Türkiye İş Forumu'nun iki ülke arasındaki ekonomik iş birliği için yeni fırsatlar oluşmasına katkı sunacağını söyledi.

ULUSLARARASI ALANDA EN İYİ ÖRNEK

Suudi Arabistan Odalar Birliği Başkanı Hasan el-Huveyzi, 1929 yılında kurulan Suudi Arabistan Türkiye ilişkilerinin, uluslararası alanda en iyi örneklerden olduğunu belirtti.

1140 ŞİRKET TÜRKİYE'DE YATIRIM YAPACAK

Huveyzi, inşaat, imalat, toptan, perakende, ticaret ve restoran sektörlerinde Türkiye'de 1140 Suudi şirketinin, Suudi Arabistan'da ise 390 Türk şirketinin yatırım yaptığını söyledi.

3 TİCARİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

SPA, ayrıca Suudi ve Türk iş dünyası temsilcilerinin arasında 3 ticari iş birliği anlaşmasının imzalandığı bilgisini paylaştı.

Suudi Arabistan'ın El-İhbariyye kanalı ise daha sonra yayınladığı bir haberde, imzalanan anlaşmaların en az 8 olduğu ve bu sayının artacağı kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!