banner2

Altındaki rekor düşüşün ardından kuyumcular düğmeye bastı! 'Hemen alın'

Gram altının 1000 TL altına inmesiyle birlikte fiziki altın almak isteyen vatandaşlar kuyumcularda kuyruk oluşturdu. 

Ekonomi 22.09.2022, 10:49 22.09.2022, 10:50
Abone ol
Altındaki rekor düşüşün ardından kuyumcular düğmeye bastı! 'Hemen alın'

Kırıkkale'de 30 yıldır kuyumculuk mesleğiyle uğraşan Metin Akçalı, altın fiyatlarında düşüş yaşandığını kaydederek yatırımcılara, "altın alın" tavsiyesinde bulundu. Akçalı, yatırımcıların uzun vadede de altın almaları durumunda kazançlı çıkacağını ifade etti.

"1 AY SONRA BOZDURACAKSAN O ŞEKİLDE ALTIN ALINMAZ"

Uzun vadeli yatırımların kar getireceğini belirten Akçalı, "Küçük altın bin 660 lira civarında. Biz en son küçük altını 2 bin liraya satmıştık. Şu anda altın geriledi. Gerilediği için de altın gümüş alınabilir. Altın alırken güvenilir bir sarraftan alırlarsa iyi olur. Altın şu anda zirveye çıkmıştı, yavaş yavaş geriledi. Altını aldığın zaman 2 gün sonra 3 gün sonra 1 ay sonra bozduracaksan, o şekilde altın alınmaz" dedi.

"TAM ALTIN ALMA ZAMANI"

Altın ve gümüşün kazancının aynı olduğunu değerlendiren Akçalı, "Alacak arkadaşlarımız uzun vadede de altın alacaklarsa, alsın derim. Gümüş de aynı, altın eş değerinde bir yatırım aracıdır. Altın yükseldiği zaman gümüşte yükseliyor. Gümüş ve altının kazancı aynı eş değerde gider. Altın şuanda çok düşük. Altın alacaksın ki kar edeceksin. Tam altın alma zamanı bence. Vatandaşların altın almasını tavsiye ederim. Uzun vadede altın alacaklarsa alsınlar, kısa vade için almasınlar" diye konuştu.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!