Yandex Metrica

Sitede Ara

Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler FED başkanına çevrildi!

Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler FED başkanına çevrildi!

Altın fiyatları yatırımcılar tarafından hergün yakından takip edilirken  piyasalarda ise tüm gözler ABD'den gelecek olan karara çevrildi. Fed Başkanı Powell dünün ardından bugün de piyasayı derinden etkiletecek açıklamalarda bulunacak. Piyasa Uzmanı İslam Memiş, 'dananın kuyruğu yarın kopacak' diyerek altın yatırımcıları uyararak altının geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.     

Ekonomi

10.07.2024, 12:03

Yatırımcılar, ABD enflasyonu açıklanmasını dört gözle beklerken, altın dar bir fiyat aralığında işlem görmeye devam ediyor. Spot altın yüzde 0,2 artışla ons başına 2.370,37 dolara yükseldi. Şu sıralarda yüzde 0,18 artışla 238,21 dolarda. Yurt içinde ise 24 ayar gram altın fiyatı bu sabah 2.662 TL, çeyrek altın fiyatları 4.225 TL, Cumhuriyet altını ise 17.172 TL’den güne merhaba dedi.

Emeklinin gündemi ek zam! AK Partili isim açıkladı: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emeklinin gündemi ek zam! AK Partili isim açıkladı: En düşük... Haberi Görüntüle

POWELL BİR KEZ DAHA KONUŞMA YAPACAK 

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık Komitesi'ne verdiği ifadede enflasyonun son aylarda iyileştiğini ve daha gevşek para politikası için "daha iyi verilerin durumu güçlendireceğini" söyledi. Powell günün ilerleyen saatlerinde Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde de piyasları derinden etkileyecek bir konuşma yapacak.

1+1 2+1 ve 3+1 daireler peynir ekmek gibi satılacak: TOKİ'nin konutları uygun fiyat ile satışta 1+1 2+1 ve 3+1 daireler peynir ekmek gibi satılacak: TOKİ'nin... Haberi Görüntüle

PERŞEMBE GÜNÜ KRİTİK GÜN

Perşembe günü açıklanacak olan Haziran ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin manşet fiyatların aylık yüzde 0,1, çekirdek fiyatların ise yüzde 0,2 arttığını göstermesi öngörülüyor. Bu durumda yıllık artışlar sırasıyla yüzde 3,1 ve yüzde 3,4 olacak.

Dolar yatay seyirde işlem görüyor!  Dolar ve Euro güne nasıl başladı? İşte 4 Temmuz 2024 güncel fiyatlar... Dolar yatay seyirde işlem görüyor! Dolar ve Euro güne nasıl... Haberi Görüntüle

ALTIN ÜZERİNDEKİ BASKI ARTABİLİR 

IG piyasa stratejisti Yeap Jun Rong konuya ilişkin yaptığı açıklamasında "Fiyat baskılarındaki herhangi bir sürpriz canlanma Fed'in enflasyonla mücadelesini zora sokabilir ve bu da politika gevşeme sürecinin ertelenmesi çağrılarını artırabilir. Bu da altın üzerinde baskı yaratabilir ve fiyatların 2.300 dolar destek seviyesine doğru gerilediğini görebiliriz" diyerek altın fiyatlarının düşebileceğinin sinyalini verdi.

Emekli borçlarına çizik! 4A 4B 4C emeklisine müjde TBMM'den geldi: O tarihte tüm borçlar silinecek Emekli borçlarına çizik! 4A 4B 4C emeklisine müjde TBMM'den geldi:... Haberi Görüntüle

“DANANIN KUYRUĞU KOPACAK"

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, küresel piyasalar için bu haftanın önemli olduğunu tekrarlayarak dananın kuyruğunun yarın kopacağını söyledi. Küresel piyasalarda Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları ile ABD enflasyon verilerine dikkat çeken Memiş, şu açıklamalarda bulundu:

Powell, konuşmasını yaptı. Powell “ABD Merkez Bankası’nın yüzde 2’lik hedefinin üzerinde kaldığını ancak son aylarda iyileşme kaydettiğini ve daha iyi verilerin merkez bankasının faiz indirimi durumunu güçlendirecek.

Fed’in artık faiz oranlarının çok uzun süre yüksek kalması durumunda istihdam piyasası ve ekonomiye yönelik risklerden endişe duyduğunu belirtti. Bir sonraki politika hamlesinin faiz artışı olması olası değil. Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrası 10 yıllık tahvil faizi arttı, 4,3 baz puan artarak yüzde 4,312 seviyesine çıktı. 2 yıllık tahvil faizi de arttı, 2,3 baz puan artarak yüzde 4,641 seviyesine çıktı.

1+1 2+1 ve 3+1 daireler peynir ekmek gibi satılacak: TOKİ'nin konutları uygun fiyat ile satışta 1+1 2+1 ve 3+1 daireler peynir ekmek gibi satılacak: TOKİ'nin... Haberi Görüntüle

"PİYASALARDA GERGİN BEKLEYİŞ HAKİM"

Şimdi sıra geldi ABD enflasyon verilerine. yarın ve Cuma günü açıklanacak enflasyon verisi sonrasında sert dalgalanmalara neden olabilir. Aşağı ya da yukarı yönlü sert kırılma kaçınılmazdır. Hangi yöne kırılacağı net olarak belli değil. Piyasa o kadar sıkıştı ki, gergin bekleyiş devam ediyor. Dar bant aralığına sıkıştı ve yarını bekliyor.

Araç sahipleri dikkat! Mehmet Şimşek açıkladı: Akaryakıt alımında yeni dönem başlıyor! Araç sahipleri dikkat! Mehmet Şimşek açıkladı: Akaryakıt alımında yeni dönem... Haberi Görüntüle

"TEDBİRİNİZİ HEMEN ALIN"

Tüm ihtimaller yüzde 50 yüzde 50. Neden? Çünkü piyasa merkez bankalarının kontrolünde. Serbest piyasa fiyatlaması yok. Oyalamaya devam edecekler. Bu ortamda kısa vadeli pozisyon almak yürek ister! Perşembe günü dananın kuyruğu kopacak! Ona göre tedbir alırsınız.”

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading