Altında büyük düşüş olacağını günler öncesi uyaran ekonomistten yeni uyarı! 'Altında hamle için bunu bekleyin...'

Geçtiğimiz haftalarda 1.000 lirayı gören altın fiyatında büyük çöküşün yaşanacağını önceden bilen stratejist ve araştırmacı yazar Haluk Özdil, yeni yorumlarını aktardı.

Ekonomi 05.01.2022, 13:24
Altında büyük düşüş olacağını günler öncesi uyaran ekonomistten yeni uyarı! 'Altında hamle için bunu bekleyin...'

Stratejist ve araştırmacı yazar Haluk Özdil, gram altın fiyatına, dolara ve genel piyasaya yönelik tahminlerini aktarmaya devam ediyor. Son açıklamalarında Özdil, Fed’in artık altını baskılayamaz hale geldiğinden ve bu durumun global ekonomi için büyük bir krizi tetikleyebileceğinden bahsetti. Youtube kanalındaki videodan açıklamalarda bulunan Özdil’e göre “artık altın çağı başladı.”

Gönderisinde altının yükselişini artık ABD Merkez Bankası’nın bile durduramayacağını belirten uzman isme göre bu ivme, küresel açıdan “tehlikeli bir durumu yansıtıyor.” Uzman isim tehlikenin büyük olduğunu iddia ederek FED’in ons altını baskılayamaması durumunda zora gireceğini düşünüyor. Altının yükselmeye devam edeceğini, küresel çapta yükselişin durdurulamaması sonucu Türkiye’de de altının yükseleceğini öne sürüyor.

Haluk Özdil, geçtiğimiz gün de katıldığı bir televizyon programında sürekli para basması sebebiyle sistemsel bir çöküşe yol açabilecek olan FED’in altını baskılayamamasıyla beraber altına kaçışın başlayacağını düşündüğünü ifade etmişti. Yazım sırasında gram altının fiyatı, yüzde 0.44’lük bir yükseliş ile 782 liradan işlem görüyor. Aynı şekilde altının ons fiyatı da, 2022 yılına yükseliş ile girdi. Yazım sırasında, 1.816 dolardan el değiştiren altın, haftanın ilk işlem gününde 1.830 dolar civarını görmüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!