Yandex Metrica

Altın yatırımcısı dikkat! Gram altın o tarihte 2 bin TL olacak: Ekonomist Hatice Kolçak tarih verdi!

Altın yatırımcısı dikkat! Gram altın o tarihte 2 bin TL olacak: Ekonomist Hatice Kolçak tarih verdi!

Altın yatırımcıları, internet üzerinde gelecekte altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceği hakkında araştırmalar yapıyor.  Altın fiyatlarının yükselip düşüp düşmeyeceği gibi sorular da sıkça aranıyor. Uzman Hatice Kolçak, gram altının 2 bin TL seviyesine ulaşacağı tarihi tahmin etti.

Ekonomi

23.01.2024, 21:27

Vatandaşlar arasında en çok merak edilen konulardan biri altın fiyatları. Altın yatırımcıları, internet üzerinde altın fiyatlarının gelecekteki seyrini ve 2023 yılının sonunda nasıl bir seviyede olacağını öğrenmek için araştırmalar yapıyor. 

Altın fiyatları >yükselecek mi, düşecek mi gibi sorular sıkça aranan konular arasında bulunuyor.

Araç alacaklara müjde: ÖTV indirimiyle o marka model arabalara dev indirim geliyor! Araç alacaklara müjde: ÖTV indirimiyle o marka model arabalara dev... Haberi Görüntüle

"GRAM ALTIN UCUZLAYAN YATIRIM ARAÇLARINDAN BİRİ"

Altın fiyatlarına dair bir tahmin, ünlü ekonomist Hatice Kolçak'tan geldi.

Kolçak, altın fiyatlarının yükselme eğilimini sürdüreceğini belirterek, "1925 dolar ons ve dolar kurunun 27,14 TL olduğu bir dönemde, şu an doların daha düşük olduğunu göz önünde bulundurarak, gram altının ucuzlayan yatırım araçlarından biri. Çünkü hem ons hem de dolar ucuz kaldı. Dolayısıyla gram altın tarafında da aslında hani orta uzun vadede bakanlar için alım yerleri olduğunu yatırım tavsiyesi olmadan ifade ettim." dedi.

2024 memur maaşları netleşti: Doktor, polis, hemşire, öğretmen imam maaşları ne kadar oldu? 2024 memur maaşları netleşti: Doktor, polis, hemşire, öğretmen imam maaşları... Haberi Görüntüle

GRAM ALTININ 2 BİN TL OLACAĞI TARİHİ AÇIKLADI

Gram altın için yıl sonu tahminini güncelleyen Kolçak, "Başlangıçta hedeflerimiz vardı, doların 30-33 TL aralığında olması ve gram altının da 1800-2000 TL hatta üzerinde olması gibi. Şu an için minimum bu seviyeleri bekliyoruz." dedi.

Portföylerde ons altına yönelik belirli bir pozisyonun bulunduğunu belirten Kolçak, "Altının yükseliş trendini sürdürebilmesi için 1945 dolar seviyesini aşarak kapanış yapması ve ardından 1985 dolar seviyesini aşarak kapanış yapması gerekiyor. Ayrıca, 1900 dolar seviyesi psikolojik ve kritik bir direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor, aşağıda ise 1884 dolar seviyesi bulunuyor. Ayrıca, 1909 ve 1910 dolar gibi önemli destek seviyelerini de takip edeceğiz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading