banner2

Altın yatırımcılarına uzman isimden son uyarı! 'Gram altın o tarihe gelince alınabilir'

Altın yatırımcıları piyasalardaki son durumu yakından takip etmeye devam ediyor. Parasını altına yatırmak isteyen vatandaşların altın fiyatlarındaki yükseliş beklentisi sürüyor. Para Piyasaları Uzmanı Tuna Kaya, altın yatırımcılarının özellikle gram altına son kez alım fırsatı verilebileceğini söyleyerek o tarihi açıkladı.

Ekonomi 20.01.2023, 21:24 20.01.2023, 22:16
Abone ol
Altın yatırımcılarına uzman isimden son uyarı! 'Gram altın o tarihe gelince alınabilir'

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu yılın ilk faiz kararını dün açıkladı. Kurulun açıkladığı bu karar hiç şüphesiz para piyasalarını yakından etkiliyor. Parasını bir yatırım aracı üzerinden değelendirmek isteyenler piyasaların durumuna göre yatırımlarına yön vererek kazançlı çıkmak istiyor. Para Piyasaları Uzmanı Tuna Kaya, yatırımını altın üzerinde yapmak isteyenler için son alım fırsatı seviyesini açıkladı. İşte Uzman isimin dikkat çeken o yorumları ve tahminleri...

"ALTINDA YUKARI YÖNLÜ HAREKET BEKLİYORUM"

Sosyal medya adresinden açıklamada bulunan Tuna Kaya, "Kıymetli madenlerde yukarı yönlü bir hareket var. Ons altın 1973'ü ilk hedef olarak yapacaktır. Altında yukarı yönlü hareket bekliyorum" diyerek yatırımcılara uyarıda bulundu.

"GRAM ALTINA SON KEZ BİR ALIM FIRSATI VERİLEBİLİR"

Para Piyasaları Uzmanı Kaya, altın yatırımcıların tercih ettiği gram altına son kez bir alım fırsatı verebileceğini vurgulayarak, "Seçim sonrasında dolar/TL'deki artış sebebiyle gram altının yükseleceğini düşünüyorum. Gram altında olası düşüşlerde 1112 seviyesi son alım fırsatı olabilir. Kısa vade hedefimiz 1200 TL olacaktır. Seçim öncesinde ons altın kuvvetli. Seçim sonrası dolar/TL güçlenecek" dedi. 

"ALTINIMIZA SIKI SIKI SARILMALIYIZ"

Uzman isim Tuna Kaya, geçtiğimiz senede altın yatırımcıları için yaptığı açıklamasında,"2023 yılında ons tarafı 3 bin doları görebilir. Altında önemli bir kırılmanın eşiğine geldik. Küresel riskler, enflasyon durumu… Altın, enflasyondan korunma anlamında büyük önem taşıyor. Bunun yanında dolar/TL’deki gelişmeler gram altını 2 bin liralara getirebilir. 2023 yılında ise 3 bin lirayı görebiliriz. Altın yatırım ve portföyde bulunması gereken araçlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu yüzden altınımıza sıkı sıkı sarılmalıyız" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!