Yandex Metrica

Altın şaha kalktı! Rekor üstüne rekor için sayılı gün kaldı! Fed o mesajı verdi! Bakın altın fiyatları kaç lira olacak?

Altın şaha kalktı! Rekor üstüne rekor için sayılı gün kaldı! Fed o mesajı verdi! Bakın altın fiyatları kaç lira olacak?

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son bir yılı aşkın süredir ve son kırk yılın en hızlı artış gösteren para politikası sıkılaştırma programında artık sona gelindiği mesajı vermesi altın ve gümüş piyasasında hareketlilik oluşturdu.

Ekonomi

27.01.2024, 04:50

Fed'in, son 40 yılın en hızlı parasal sıkılaştırma programının sonuna gelindiğini ima etmesi ile altın ralli yaptı. Ons altın 2079 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test ederken gram altın 1300 TL ile rekor yeniledi.

Yunan adalarını Türkler de kurtaramıyor: Turizm SOS verince Atina basını feryat etti Yunan adalarını Türkler de kurtaramıyor: Turizm SOS verince Atina basını... Haberi Görüntüle

İMASI BİLE YETTİ

Fed beklendiği üzere 25 baz puan faiz artırımı kararı alarak, faizi yüzde 5.25 seviyesine kadar çekip 2007 yılından beri en yüksek seviyeye yükseltmiş oldu. Karar sonrası basın karşısına geçen Başkan Jerome Powell veriye bağlı olarak bundan sonraki kararları vereceğini duyurdu. Özellikle banka iflaslarına dair gelen sorulara, şimdilik endişelenecek bir şeyin olmadığını savunan başkan, faiz artış döngüsünün de sonuna gelindiğini ima etti.

19 Temmuz Moody's Türkiye kararı saat kaçta açıklanacak? Moody's Türkiye kararı borsa açıkken açıklanır mı? 19 Temmuz Moody's Türkiye kararı saat kaçta açıklanacak? Moody's Türkiye... Haberi Görüntüle

REKOR YENİLEDİ

Altın, Fed'in 25 baz puanlık faiz artışı sonrası sıkılaşma döngüsünü sonlandıracağının sinyallerini vermesi ve ABD'de bankacılık krizine dair endişelerin artmasıyla yükselirken gram altın da rekor kırdı. Spot altın ons başına 2079 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test ederken gram altın 1300 TL ile rekor yeniledi.

Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Bir ile daha hızlı tren geliyor Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Bir ile daha hızlı tren geliyor Haberi Görüntüle

ALTIN PİYASASINDA ŞİMDİ NELER OLACAK?

Sonrasında ons fiyatlar kar satışlarıyla 2.030-2.040 bariyerine indi. Gram altında da bir miktar gevşeme yaşandı. Uzmanlara göre alım yönlü hareketlerin sürmesiyle altında izlenecek direnç seviyeleri önce 2.068 sonrasında ise 2.080 dolar olacak. Ancak satışların ağır basması halinde fiyatların 2.030 doların altına çekilebileceği ve o zaman da 1.995 dolara varan satışların yeniden gündeme gelebileceği belirtiliyor.

Ancak altının özellikle dolar üzerinde yılın geri kalanında baskı arttıkça 2100-2300 dolara yükselmesi bekleniyor. Bank of America ise altında 2.500 dolarlık iddialı beklentisini koruyor.

Üç ülkenin planı boşa çıktı: Türkiye resmen hazine buldu! Boğazlar artık para basıyor Üç ülkenin planı boşa çıktı: Türkiye resmen hazine buldu! Boğazlar... Haberi Görüntüle

GÜNCEL ALTIN RAKAMLARI

Gram altın 1.283 TL

Çeyrek altın 2.256 TL

Cumhuriyet altını 9.192 TL

Yarım altın 4.512 TL

ONS altın yatay seyirde 2.054,35 dolardan işlem görüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading