banner2

Altın ne zaman satılmalı? İslam Memiş'ten yatırımcılara kritik uyarı! Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesinde gram altın ve ons altın konusunda iki kritik uyarıda bulundu. Memiş, 'altın ne zaman satılmalı?' sorusuna da yanıt verdi.

Ekonomi 24.11.2022, 01:23 24.11.2022, 01:43
Abone ol
Altın ne zaman satılmalı? İslam Memiş'ten yatırımcılara kritik uyarı! Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın, gümüş, borsa hakkında vatandaşları bilgilendiren açıklamalarına devam ediyor. Memiş, katıldığı bir YouTube yayınında altında son durum hakkında konuştu. 

A1 Capital yayınında konuşan Memiş, Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi ons altın ve gram altınla ilgili açıklamada bulundu. 

"POZİTİF GÖRÜNÜM DEVAM EDECEK"

Fed toplantısının ons altın fiyatlarına etki edeceğini söyleyen Memiş, "1815 dolar seviyesi gündeme gelecektir. Dolar endeksinde yukarı yönlü hamleler gördük, bu hamlelerde kalıcı olamadı, yine piyasaların Fed'in faiz artırımında yavaş gideceğine dair iyimser beklentiyle dolar endeksinde 107 altına sarkma da gözlemliyoruz ama ons tarafta yükselişler devam ediyor. Ben tekrar pozitif görünümün devam edeceğini tahmin ediyorum." dedi.

"HER YÜKSELİŞ YATIRIM FIRSATIDIR"

Gram altınla ilgili açıklamasında şöyle konuştu:

"Gram altın TL'de bir sonraki ataklarda 1090 lirayı takip ediyor olacağım. Altın tarafındaki baskılanma bitti, bundan sonra yeni bir hikaye ile altın fiyatları güçlü duruşunu korumaya devam edebilir. Bu 8 ayda gerçekten resesyonun fiyatlanmadığı, enflasyonun fiyatlanmadığı bir süreci geride bıraktık. Enflasyonu, resesyonu fiyatlamamış altın fiyatları var. Altın tarafındaki yükselişin devam edeceğini öngörüyorum. Her yükselişi de yatırım fırsatı olarak görüyorum."

ALTIN NE ZAMAN SATILMALI?

İslam Memiş, yatırımcıların sık sık merak ettiği 'Altın ne zaman satılır?' sorusuna da cevap verdi. Memiş, şu ifadeleri kullandı:

"Ne zaman satsak kısmı da biraz göreceli. Altın para kazanılan bir piyasa değildir. Birikim amaçlı alınan bir emtiadır. 8 aydır baskılanıyor, kar satışı için bana göre çok erken. Ev, araba alırsınız o zaman bozdurabilirsiniz. Altının alınıp satılacak, para kazandıracak bir tarafı yok. Bankaların makas aralığını mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor. Buna bakınca da haftalık bazda kazandırmayan bir fiyatlama karşımızda oluyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!